آغاز هفته وحدت
1393/10/21 16:23:53
سرویس فرهنگی
سبحانی فر:

ضرورت نظارت سازمان تنظیم مقررات بر عملکرد شرکت های اینترنتی

رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس گفت: به منظور جلوگیری از کم فروشی شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت، باید سازمان تنظیم مقررات ،نظارت خود را افزایش دهد.
ضرورت نظارت سازمان تنظیم مقررات بر عملکرد شرکت های اینترنتی رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس گفت: به منظور جلوگیری از کم فروشی شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت، باید سازمان تنظیم مقررات ،نظارت خود را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/81427.jpg ضرورت,نظارت,سازمان,تنظیم,مقررات,بر,عملکرد,شرکت,های,اینترنتی Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با سرعت کم اینترنت در کشور و کم فروشی شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی، گفت: خدمات دهی شرکت های اینترنتی را می توان به یک خودروی مسافرکش تشبیه کرد که طبق آن، راننده در یک گنجایش مشخص، بیش از حد ممکن مسافر سوار می کند و شاید نتوان در ظاهر، آن را کم فروشی دانست، اما این موضوع در واقعیت، ضایع کردن حق مشتری محسوب می شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که یک پهنای باند مشخص در اختیار متقاضیانی بیشتر از حد معین قرار گیرد، سرعت اینترنت پایین آمده و فرصت را از خرید می گیرد، لذا پهنای باند مشخص باید در اختیار متقاضیان تعیین شده قرار گیرد و در غیر اینصورت، شرکتها بر خلاف تعهد خود عمل کرده اند.

وی تصریح کرد: به هر حال احتمال وقوع چنین اتفاقاتی وجود داشته و به نظر می رسد که سازمان تنظیم مقررات، باید بر این مسایل دقت و نظارت بیشتری داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه کنترل بیشتر سازمان تنظیم مقررات باعث حفظ حق و حقوق مصرف کنندگان می شود، تصریح کرد: به هر حال باید از ضایع شدن حق مردم جلوگیری شود و انتظار می رود که سازمان تنظیم مقررات نیز، کنترل و دقت بیشتری بر فروش اینترنت داشته باشد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس در رابطه با نقش مجلس برای جلوگیری از این کم فروشی ها نیز گفت: مجلس همواره این موضوعات را تذکر داده و درصورت مشاهده تخلف نیز درخواست توضیح می کند، اما امیدواریم که چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet