هفته دفاع مقدس
1393/10/21 15:21:39
سرویس سیاسی
عثمانی در همایش وحدت و امنیت :

نرخ گرایش به اسلام در کشورهای غربی بیشتر از رشد جمعیت آنهاست

عضو فراکسیون اهل تسنن مجلس با ابراز خرسندی از اینکه امروزه گرایش انسان‌های نیک‌فطرت به اسلام است، تصریح کرد: نرخ گرایش به اسلام در ممالک غربی بیشتر از رشد جمعیتی آنها است.
نرخ گرایش به اسلام در کشورهای غربی بیشتر از رشد جمعیت آنهاست عضو فراکسیون اهل تسنن مجلس با ابراز خرسندی از اینکه امروزه گرایش انسان‌های نیک‌فطرت به اسلام است، تصریح کرد: نرخ گرایش به اسلام در ممالک غربی بیشتر از رشد جمعیتی آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/44024.jpg نرخ,گرایش,به,اسلام,در,کشورهای,غربی,بیشتر,از,رشد,جمعیت,آنهاست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در همایش وحدت و امنیت که با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ارومیه برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت گفت: آنچه من به‌عنوان خادم ملت از دین اسلام فهمیدم آن است که اسلام دین رهایی از بن‌بست‌هاست؛ دین ایجاد امید است؛ دین رفع افسردگی و پژمردگی است؛ اسلام دین رهایی از بندهاست که به ما می‌گوید یکدیگر را دوست داشته باشیم و بهم آزار نرسانیم، عیب یکدیگر را بپوشانیم و خیانت نکنیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چه جشن گرفتن به مناسبت ولادت پیامبر اسلام خوب است، ولی تبیین اخلاق و رفتار و روش رسول‌الله (ص) ضروری‌تر است.

وی با ابراز خرسندی از افزایش گرایش انسان‌های نیک‌فطرت به اسلام بیان کرد: جای خوشحالی است که نرخ گرایش به اسلام در ممالک غربی بیشتر از رشد جمعیت آنها است و همین موضوع آنها را نگران کرده، چرا که اگر دین اسلام در این کشورها نفوذ کند، آمریکا نیز باید بپذیرد که به "ایاک نعبدو و ایاک نستعین" بپیوندد، نه اینکه هر اتفاقی با اجازه آمریکا باشد.

عضو فراکسیون اهل تسنن مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها درصدد هستند چهره رحمانی اسلام را به چهره‌ای خشن تبدیل کنند و با تولید داعش و امثالهم خواستند که چهره کریه و سیاهی از دین اسلام نشان دهند.

عثمانی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در آذربایجان غربی گفت: معلمان دین اسلام، روحانیون ما هستند که در استان آذربایجان غربی نیز هر روحانی، یک جهادگر، یک پاسدار و یک سرباز ولایت است، لذا نه تنها باید تبلیغ دین کند، بلکه در مقابل دشمنان نظام نیز باید بایستد.

وی روحانیون آذربایجان غربی را متمایز از روحانیون سایر کشور دانست و افزود: وظیفه روحانیون آذربایجان غربی حفظ وحدت است، اما ما نیز باید برای این قشر که پایه و اساس نظام هستند، تلاش کنیم تا گوشه‌ای از مشکلات آنها مرتفع شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مشکلات در معیشت روحانیون، استقلال فکری آنها را با تهدید مواجه کرده است.

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی تصریح کرد: وظیفه همه حفظ وحدت است؛ آنها که سنی هستند ولی به CIAوصلند و آنان که شیعه‌اند ولی به MI6متصلند،‌ هیچکدام مسلمان نیستند و مسلمان کسی است که در مسیر ولایت و رهبری گام برمی‌دارد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet