هدر اصلی
1393/10/21 15:27:58
سرویس سیاسی
خضری در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی؛

منطقه گردشگری صلح در سردشت ایجاد شود/سردشت قربانی تروریسم بین المللی

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سردشت اولین شهر غیرنظامی قربانی سلاح‌های شیمیایی بوده است، از قابلیت این شهر برای ایجاد منطقه آزاد گردشگری صلح خبر داد.
منطقه گردشگری صلح در سردشت ایجاد شود/سردشت قربانی تروریسم بین المللی عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سردشت اولین شهر غیرنظامی قربانی سلاح‌های شیمیایی بوده است، از قابلیت این شهر برای ایجاد منطقه آزاد گردشگری صلح خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/57785.jpg منطقه,گردشگری,صلح,در,سردشت,ایجاد,شود/سردشت,قربانی,تروریسم,بین,المللی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که با حضور دکتر علی لاریجانی در شهر ارومیه برگزار شد، گفت: پیرانشهر و سردشت دو ویژگی خاص دارند؛ مبادلات اقتصادی با اربیل و سلیمانیه در عراق که مصرفی‌ترین بازار خاورمیانه است، با ظرفیت بالای صادرات از این دو شهر صورت می‌گیرد، لذا بحث ایجاد منطقه آزاد تجاری برای این دو شهرستان دور از ذهن نیست.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: جا دارد به منظور رونق اقتصادی و اشتغال برای کل استان تصمیم‌گیری شود، زیرا 12 میلیارد دلار از این دو شهر با عراق مبادله اقتصادی می‌شود و البته جا دارد که تا 30 میلیارد دلار نیز افزایش یابد و به این دلیل نیز اعطای منطقه آزاد تجاری برای سردشت و پیرانشهر خالی از فایده نخواهد بود.

 وی ادامه داد: پیرانشهر و سردشت در 8 سال دفاع مقدس جزو شهرستان‌های سلحشوری بودند که شهدای زیادی نیز تقدیم کشور کردند؛ 8 هزار مصدوم شیمیایی در سردشت بیانگر این است که ما قربانی تروریسم بین‌المللی شده‌ایم و به همین دلیل پیشنهاد می‌دهم منطقه آزاد گردشگری صلح در سردشت به‌عنوان اولین شهرغیرنظامی قربانی سلاح‌های شیمیایی راه‌اندازی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار بررسی کارشناسانه جاده‌های استانی شد و در ادامه گفت: تلاش برای راه‌اندازی راه‌آهن مراغه- ارومیه تاثیر فراوانی در اقتصاد این منطقه خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet