خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/21 15:24:52
سرویس استان ها
علی‌پور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی؛

آذربایجان غربی از قطار رشد توسعه کشور جامانده است

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان به دلیل مسائل امنیتی از قطار رشد توسعه کشور جامانده است، تصریح کرد: آذربایجان غربی رتبه ۱۹ توسعه در کشور را داراست.
آذربایجان غربی از قطار رشد توسعه کشور جامانده است عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان به دلیل مسائل امنیتی از قطار رشد توسعه کشور جامانده است، تصریح کرد: آذربایجان غربی رتبه 19 توسعه در کشور را داراست. https://cdn.icana.ir/d/019/84603.jpg آذربایجان,غربی,از,قطار,رشد,توسعه,کشور,جامانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد علی‌پور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که با حضور دکتر علی لاریجانی در شهر ارومیه برگزار شد، گفت: آذربایجان غربی نماد وحدت و همدلی اقوام و ادیان است، اما در سنوات گذشته به دلیل مسائل امنیتی از قطار رشد توسعه کشور جامانده و زمانی که استان‌های دیگر از سرمایه‌گذاری دولتی بهره‌مند شدند، ما بهره‌ای نبردیم.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز شاهدیم که استان ما با آنکه از نظر جمعیت رتبه 7 کشور را دارد، ولی در توسعه، رتبه 19 را داراست.

وی ادامه داد: پروژه احداث راه‌آهن در آذربایجان غربی ردیف مستقلی دارد و امسال نیز مبلغی به آن اختصاص یافته، لذا انتظار داریم مجلس و کمیسیون تلفیق در هنگام بودجه‌نویسی به آن کمک کند و از رئیس مجلس نیز تقاضا داریم باعث شود در آینده نزدیک، قطار به ارومیه برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ارومیه را از شهرهای زیبای ایران خواند، ولی از این مسئله که این شهر با آزادراه و بزرگراه به شبکه‌های کشوری متصل نیست، گلایه کرد و گفت: لازم است برای دو پروژه باند دوم ارومیه به تبریز و باند دوم بازرگان به سه‌راه ایواوغلی که ردیف مستقل ندارد، تلاشی صورت گیرد تا ما بتوانیم آنها را دارای ردیف مستقل کنیم.

علی‌پور، دریاچه ارومیه را از دغدغه‌های مردم استان آذربایجان غربی و کل کشور دانست و گفت: در ریاست جمهوری، ستادی برای این کار تشکیل شده ولی در مرحله مطالعاتی است و امیدواریم در صحنه عمل نیز شاهد علایم امیدوارکننده باشیم.

وی درخصوص تردد خودروها به مرکز استان آذربایجان غربی توضیح داد،‌ مجوز این کار از دولت دهم گرفته شده بود ولی قبل از اطلاع نمایندگان، معاونت نظارت آن را باطل کرد؛ دکتر لاریجانی قول داد اگر مصوبه جدیدی در هیات دولت تصویب شود، کمک کند تا این مسئله اجرایی شود، زیرا باعث خرسندی مردم منطقه است که ما بتوانیم از خودروهای منطقه آزاد استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet