خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1393/10/21 17:16:58
سرویس سیاسی
خجسته تشریح کرد؛

جزییات جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی / تامین اعتبارات عمرانی بخشی از وظایف حاکمیتی دهیاری‌هاست

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود، گفت: در این جلسه بحث دهیاری ها مطرح شد و تاکید شد که تامین اعتبارات عمرانی صرفاً بخشی از وظایف حاکمیتی دهیاری‌ها بوده و این نهاد حاکمیتی وظایفی فراتر از مسائل عمرانی دارد
جزییات جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی / تامین اعتبارات عمرانی بخشی از وظایف حاکمیتی دهیاری‌هاست رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود، گفت: در این جلسه بحث دهیاری ها مطرح شد و تاکید شد که تامین اعتبارات عمرانی صرفاً بخشی از وظایف حاکمیتی دهیاری‌ها بوده و این نهاد حاکمیتی وظایفی فراتر از مسائل عمرانی دارد https://cdn.icana.ir/d/019/43369.jpg جزییات,جلسه,کمیسیون,شوراها,و,امور,داخلی,/,تامین,اعتبارات,عمرانی,بخشی,از,وظایف,حاکمیتی,دهیاری‌هاست Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 21 دی‌ماه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: لایحه بودجه 22 تبصره دارد که 8 تبصره آن با کمیسیون شوراها در ارتباط  و دراین کمیسیون به تصویب رسیده است و گزارش نهایی آن به کمیسیون تلفیق ارسال شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 180 پیشنهاد در کمیسیون شوراها درخصوص لایحه بودجه 94 مطرح شده که روز گذشته کلیات و جزئیات آن مورد بحث قرار گرفت و این پیشنهادات بیشتر درخصوص بودجه نیروی انتظامی،‌ شهرداری‌ها، ثبت‌ احوال، وزارت کشور و هلال‌احمر بوده است.

وی گفت: همچنین درخصوص قانون احزاب نیز بحث‌ها و گفت‌وگوهایی به‌عمل آمد و مقرر شد احزاب در اولویت اول باشند و بحث نهایی شدن این قانون سریعاً‌ تعیین تکلیف شود، همچنین در این‌باره کمیته‌هایی در کمیسیون شوراها فعال شدند، البته دولت نیز پیشنهادات خود را مطرح کرده و 12 ماده از این قانون به تصویب رسیده است و امیدواریم 12 ماده دیگر هم در آینده نزدیک به تصویب برسد.

خجسته تاکید کرد: درخصوص دهیاری‌ها، نظر بر این است که دهیاری‌ها در مقام عمل و حوزه رسیدگی به مناطق روستایی باید از قدرت کافی برخوردار باشند.

وی با اشاره به طرح جامع کمیسیون درخصوص نحوه اداره دهیاری‌ها که سال گذشته توسط کمیسیون شوراها بررسی شد، تصریح کرد: در طرحی که کاملاً به صورت کارشناسانه و با بررسی‌های همه‌جانبه تهیه و به صحن ارسال شد، شرایط کاری، شأن و جایگاه دهیاری‌ها به مهمترین نحو ممکن دیده شده و قرار بر این شد که این نهاد همراه با مردم در روستاها تقویت شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم، افزود: بحث تامین اعتبارات و اموال دهیاری‌ها، جدا از حق حاکمیت و نحوه اداره دهیاری‌ها بوده و نباید میان این دو اشتباه شود.

خجسته ادامه داد: اینکه اعتبارات عمرانی و لوازم پشتیبانی دهیاری‌ها توسط بنیاد مسکن تامین شود، این مطالب در دست بررسی است و لکن به این نکته باید توجه کرد که تامین اعتبارات عمرانی صرفاً بخشی از وظایف حاکمیتی دهیاری‌ها بوده و این نهاد حاکمیتی وظایفی فراتر از مسائل عمرانی دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و قوانین بالادستی افزود: طرح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت عوامل تولید و به‌کارگیری ظرفیت و قابلیت‌های متنوع در مناطق مختلف کشور و استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی و فنی کشور تاکید  و دهیاری‌ها به‌عنوان بخشی از حاکمیت کشور عهده‌دار انجام وظایف خاص خود می‌باشند.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور ادعای تناقض در طرح پیشنهادی و همراهی آن با زیرمجموعه وزارت کشور را مردود دانست و گفت: افرادی که اندک فهمی در مسائل حقوقی دارند، کاملا به این موضوع واقف هستند که ادعای تناقض جوسازی و فضاسازی‌های تخریبی در جهت جلوگیری از توسعه پایدار و همه‌جانبه روستایی بوده و قطعاً این طرز تفکر و شانتاژ سیاسی راه به جایی نخواهد برد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet