هفته دفاع مقدس
1393/10/21 19:11:28
سرویس سیاسی
افضلی فرد با تشریح جلسه کمیسیون اصل نود:

آلایندگی بنزین پتروشیمی ها در کمیسیون اصل نود رد شد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: از آنجایی که همه مراکز پتروشیمی به واحدهای بنزن زدایی مجهز هستند و از طرفی این بنزین ها در تهران توزیع نشده است، آلاینده بودن آن نیز صحن نداشته و مردود است.
آلایندگی بنزین پتروشیمی ها در کمیسیون اصل نود رد شد سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: از آنجایی که همه مراکز پتروشیمی به واحدهای بنزن زدایی مجهز هستند و از طرفی این بنزین ها در تهران توزیع نشده است، آلاینده بودن آن نیز صحن نداشته و مردود است. https://cdn.icana.ir/d/019/53183.jpg آلایندگی,بنزین,پتروشیمی,ها,در,کمیسیون,اصل,نود,رد,شد Icana

مصطفی افضلی فرد در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه، 21 دی ماه) کمسیون اصل نود گفت: گزارش نهایی در خصوص آلاینده بودن بنزین پتروشیمی ها بررسی شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: گزارش وزارت نفت، سازمان محیط زیست، مجلس پژوهش ها، کمیسیون انرژی و وزارت بهداشت و درمان خوانده و نتیجه گیری شد و در نهایت تصویب شد که این گزارش در صحن قرائت شود.

وی افزود: آلایندگی بنزین های پتروشیمی ها صحت ندارد چرا که همه مراکز پتروشیمی به واحدهای بنزن زدایی مجهز هستند و از طرفی در تهران نیز توزیع نشده بود که بگوییم با حذف بنزین تولید داخلی آلودگی از بین رفته است.

افضلی فرد در ادامه با بیان نتیجه گیری جلسه گفت: بنزین های وارداتی تا مرداد ماه شاخص های بنزین یورو 2 را نداشتند و پالایشگاه تهران بنزین هایی با شاخص های یورو 4 تولید می کند، پس بنابراین نسبت دادن آلاینده ها به بنزین های تولید داخلی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صحت نداشته و تأیید نمی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه زمانی که گزارشی مبنی بر اینکه بنزین تولید داخل منجر به سرطان زایی شده است (سال 84) هنوز از این بنزین ها استفاده نشده بود، گفت: لذا صحت نسبت دادن سرطان زا بودن با تولید و پخش بنزین های داخلی تأیید نمی شود چون زمانی این گزارش منتشر شد که بنزین های تولید داخل هنوز توزیع نشده بود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود در پایان با تأکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد باید نظارت را برعهده گرفته و خود وزارت نفت نباید وارد کننده و تأیید کننده باشد، خاطرنشان کرد: لازم است مسئولان نسبت به تقویت تولید داخلی بنزین و واردات بی رویه آن که گفته می شود از نوع یورو 4 است دقت کرده و نظارت خود را ادامه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet