هدر اصلی
1393/10/22 10:24:34
سرویس فرهنگی
آرین منش:استفاده مسئولان دولتی از فیس بوک نشان دهنده مشروعیت این شبکه اجتماعی در نگاه آن ها است

قلع و قمع شبکه های اجتماعی عبور از قانون با فیلترشکن است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم گفت: وقتی اکثر مسئولان ما برای رساندن پیام خود به جامعه بین المللی از فیسبوک استفاده می کنند به معنای دسترسی آنها به این شبکه ها بوده و بدین معناست که برای آن مشروعیت قائل هستند.
قلع و قمع شبکه های اجتماعی عبور از قانون با فیلترشکن است عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم گفت: وقتی اکثر مسئولان ما برای رساندن پیام خود به جامعه بین المللی از فیسبوک استفاده می کنند به معنای دسترسی آنها به این شبکه ها بوده و بدین معناست که برای آن مشروعیت قائل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/47717.jpg قلع,و,قمع,شبکه,های,اجتماعی,عبور,از,قانون,با,فیلترشکن,است Icana

جواد آرین منش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه زمان فیلترینگ در کشور سپری شده است، گفت: اکنون هر دانش آموزی برای دسترسی به شبکه های اجتماعی فیلتر شده از فیلترشکن استفاده می کند و دسترسی به آن نیز چندان دشوار نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس هشتم در ادامه با بیان اینکه معتقدم به جای ممنوعیت دسترسی به شبکه های اجتماعی باید در پی ایجاد مصونیت برآمد، عنوان کرد: با آگاهی بخشی و افزایش سواد رسانه ای جامعه و نسل جوان می توان این شناخت را ایجاد کرد که چه مطالبی برای آنها سازنده و چه مطالبی مضر است.

وی افزود: همانطور که مردم با معرفی غذای مسموم از آن دوری می کنند با شناخت غذای فکری مسموم نیز از آن فاصله خواهند گرفت لذا لازم است سرمایه گذاری های خود را در جهت ارتقای سطح آگاهی ها، آموزش های رسانه ای صورت دهیم.

آرین منش در ادامه با بیان اینکه شبکه های اجتماعی محدود به واتس آپ، لاین و تانگو نیست، افزود: ده ها و صدها شبکه اجتماعی وجود دارد که نمی توان همه آنها را فیلتر کرد از طرفی در پی این امر فیلترشکن سازان فعال تر می شوند و در نهایت به آن نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر امکان فیلتر محتوای نامطلوب از صفحه های اجتماعی وجود داشته باشد، ارزشمند است، یادآور شد: با این حال در نهایت با آموزش از سنین کودکی و پرهیز از خودسانسوری سعی در مصونیت سازی کنیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس نهم در پایان با اشاره به استفاده سیاستمداران و مسئولان کشور از شبکه های اجتماعی فیلتر شده خاطرنشان کرد: وقتی اکثر مسئولان ما برای رساندن پیام خود به جامعه بین المللی از فیسبوک استفاده می کنند به معنای دسترسی آنها به این شبکه ها بوده و بدین معناست که برای آن مشروعیت قائل هستند لذا نباید در این زمینه خود را فریب دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet