هدر اصلی
1393/10/22 14:01:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد ضمن مخالفت با ساخت و ساز در آشوراده:

سازمان میراث فرهنگی بدون نظر محیط زیست نباید تغییری در کاربری آشوراده ایجاد کند

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس ضمن اعلام مخالفت با ساخت و ساز در آشوراده گفت: هر گونه تغییر و ساخت و ساز در اراضی گردشگری و کشاورزی خطه شمال کشور، سرمایه اصلی مردم این منطقه را از بین می‌برد.
سازمان میراث فرهنگی بدون نظر محیط زیست نباید تغییری در کاربری آشوراده ایجاد کند رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس ضمن اعلام مخالفت با ساخت و ساز در آشوراده گفت: هر گونه تغییر و ساخت و ساز در اراضی گردشگری و کشاورزی خطه شمال کشور، سرمایه اصلی مردم این منطقه را از بین می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/55314.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,بدون,نظر,محیط,زیست,نباید,تغییری,در,کاربری,آشوراده,ایجاد,کند Icana

جبار کوچی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر در آشوراده باید با اطلاع سازمان محیط زیست باشد، اظهار داشت: اعتقاد دارم هر گونه تغییر در اراضی طبیعی استان‌های شمالی کشور باید با نظر سازمان محیط زیست باشد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بدون نظر محیط زیست نباید تغییر در آشوراده ایجاد کند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با اسفاباربودن شرایط زیست محیطی در استان‌های شمالی، گفت: متاسفانه ساخت و ساز بی‌رویه در استان‌های شمالی باعث شده گردشگر تمایل کمتری برای حضور در این شهرها داشته باشد. به طور مثال ساحل دریای خزر که مهم‌ترین قطب گردشگری استان‌های شمالی است امروز در اختیار ارگان‌های دولتی یه به طوری خصوصی شده است.

وی اعتقاد دارد نباید در فضاهای تفریحی خطه شمالی کشور مانند تالاب‌ها و آشوراده، ساخت و سازی صورت گیرد تا محیط زیست آنها تغییر و نابود شود.

کوچکی نژاد توصیه کرد: استان‌های گیلان، مازندارن و گرگان مناطق جلگه‌ای و کویری بسیاری دارد، توصیه می‌کنم ساخت و ساز و صنعت در این مناطق دنبال شود تا حق گردشگر و مردم از طبیعت بکر ضایع نشود.

عضو کمیسیون آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر پای ساخت و ساز و صنعت به آشوراده باز شود، آسیب شدیدی به طبیعت آن وارد خواهد شد. ضرر و زیان این تغییرات، تا نسل‌ها باقی خواهد ماند. اعتقاد دارم با این کار حق نسل آینده از داشتن طبیعی بکر از بین خواهد رفت.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: وزارت صنایع باید آمایش سرزمین‌های شمالی کشور را در دستور کار خود قرار دهد، تا ضمن اینکه صنعت در استان‌های شمالی فعال می‌شود، طبیعت و محیط زیست آنجا حفاظت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet