آغاز هفته وحدت
1393/10/22 12:02:33
سرویس اقتصادی
اسماعیلی عنوان کرد:

تشویق به صادرات مواد خام معدنی با در نظر گرفتن معافیت های مالیاتی

رییس کمیته معادن مجلس با بیان اینکه صادرات مواد خام معدنی نباید مشمول معافیت مالیاتی باشد، گفت: اکنون اگر ماده معدنی به کارخانه های داخلی تحویل داده شود مشمول پرداخت های مالیاتی است، در حالی که اگر همین مواد خام صادر شوند از پرداخت مالیات معافند.
تشویق به صادرات مواد خام معدنی با در نظر گرفتن معافیت های مالیاتی رییس کمیته معادن مجلس با بیان اینکه صادرات مواد خام معدنی نباید مشمول معافیت مالیاتی باشد، گفت: اکنون اگر ماده معدنی به کارخانه های داخلی تحویل داده شود مشمول پرداخت های مالیاتی است، در حالی که اگر همین مواد خام صادر شوند از پرداخت مالیات معافند. https://cdn.icana.ir/d/019/59594.jpg تشویق,به,صادرات,مواد,خام,معدنی,با,در,نظر,گرفتن,معافیت,های,مالیاتی Icana

داریوش اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اخذ پروانه معادن به عنوان وثیقه وام از سوی بانکها، گفت: این موضوع قانون بوده و پروانه معادن می تواند به عنوان وثیقه معادن از سوی بانکها پذیرفته شود.

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی افزود: البته مشکل اینجاست که این موضوع سلیقه ای بوده و بانکها می توانند این وثیقه را نپذیرند و هیچ الزامی برای پذیرش آن وجود ندارد.

وی با اشاره به قبول بانکها برای پذیرش پروانه به عنوان وثیقه پرداخت تسهیلات، تصریح کرد: این موضوع از سوی بانکها پذیرفته شده، اما در زمان اجرا متاسفانه مشکلاتی وجود دارد که باید به آن توجه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ارتباط با برنامه دولت برای حمایت از معادن در بودجه سال آینده نیز بیان کرد: نگاه دولت به معادن، منفعت یک طرفه بوده، در حالی که درآمد معادن باید به منظور توسعه این صنعت در همان بخش سرمایه گذاری شود.

رییس کمیته معادن مجلس با اشاره به ضرورت توسعه اکتشافات معادن اظهار کرد: ما باید توجه زیادی به این بخش داشته باشیم، اما متاسفانه به این قسمت توجه چندانی نشده و امیدواریم که با بررسی های صورت گرفته در کمیسیون، گامهای مثبتی را در این جهت برداریم.

وی در رابطه با وضعیت صادرات مواد معدنی نیز گفت: اکنون قانونی وجود دارد که طبق آن، صادرات مواد خام معدنی مشمول معافیت مالیاتی هستند، اما در کمیسیون ویژه پیشنهاد شد که این مواد خام از معفافیت مالیاتی برخوردار نباشند.

اسماعیلی ادامه داد: کمیسیون در همین ارتباط پیشنهاد داد که تنها بخشی از مواد معدنی که ظرفیت فرآوری آن در کشور وجود ندارد بدون پرداخت مالیات صادر شوند، اما ما موافق این هستیم که کلیه خام فروشی ها مشمول پرداخت مالیات شود و این موضوع با موافقت نمایندگان همراه بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: وضع مالیات بر صادرات مواد خام معدنی، راهی برای جلوگیری از خام فروشی است.

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس با تایکد بر اینکه ما بر صادرات عوارض وضع نکرده ایم، گفت: اکنون اگر ماده معدنی به کارخانه های داخلی تحویل داده شود مشمول پرداخت های مالیاتی است، در حالی که معافیت های صادراتی مواد خام، به تشویق خام فروشی منتهی می شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet