اربعین حسینی
1393/10/22 12:19:08
سرویس صحن
اسفنانی در نطق میان دستور:

تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری دولت در اصفهان/ اصفهان بهشت گردشگری ایران است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری ظرفیت های حوزه انتخابیه‌اش گفت: شهرستان‌های حوزه انتخابیه بنده به عنوان بهشت ایران قابلیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری است.
تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری دولت در اصفهان/ اصفهان بهشت گردشگری ایران است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری ظرفیت های حوزه انتخابیه‌اش گفت: شهرستان‌های حوزه انتخابیه بنده به عنوان بهشت ایران قابلیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/81331.jpg تاکید,بر,ضرورت,سرمایه‌گذاری,دولت,در,اصفهان/,اصفهان,بهشت,گردشگری,ایران,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی اسفنانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 22 دی ماه) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) گفت: امروز می خواهم حوزه انتخابیه‌ خود را در حد توان معرفی کنم؛ حوزه انتخابیه بنده یعنی شهرستان‌های فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت در غربی‌ترین منطقه استان ارزشمند اصفهان و در حد فاصل استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است.  

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حوزه انتخابیه بنده به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی در بلندترین نقطه ایران واقع شده و بام واقعی ایران در ارتفاعی حدود 2 هزار و 730 متر از سطح دریا در این منطقه وجود دارد.

وی افزود: از نکات جالب توجه دیگر این که پست‌ترین نقاط استان اصفهان نیز در همین منطقه بوده که این وضعیت خاص بهترین فضا را جهت انجام انواع ورزش‌های کوهستانی از جمله کوهنوردی و صخره‌نوردی فراهم کرده است.

اسفنانی ادامه داد: به علت بارش باران فراوان و برف قابل توجه که در طول زمان از حداقل 630 میلیمتر تا یک هزار و 100 میلیمتر متغیر است و ماندگاری برف در یخچالهای طبیعی این محل را جزء شاخص‌ترین مناطق زیبای کشوری و شاید جهانی قرار داده است. از برکات این بارش‌ها قرار گرفتن این منطقه به عنوان سرشاخه اصلی رودخانه‌های زاینده‌رود در شرق و قمرود در شمال و کارون و دز در جنوب و جنوب غربی است و فریدن بزرگ را به سرزمین رودخانه های بزرگ جاری تبدیل و بدین نام شهرت داده است.

وی گفت: وجود سد زاینده‌رود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سدهای مخزنی و تولید برق آبی در این حوزه دلیل دیگری بر این امر می‌باشد. وجود و بقای نزولات آسمانی در قالب برف فراوان در این منطقه و به لحاظ وجود طلای سفید، برف این نعمت الهی امکان انجام انواع ورزش‌های زمستانی از جمله اسکی، اسنوبرد و اسنوبیل و غیره و وجود فنی‌ترین پیست اسکی ایران در این حوزه و وجود پیست های طبیعی فراوان جهت انجام اسکی وحشی این منطقه را در بین اسکی‌بازان کشور و حتی جهان شهره ساخته است.

اسفنانی افزود: نکته قابل توجه این که در همین منطقه در یکی از گرمترین ماه های سال یعنی نیمه دوم خردادماه در یکی از کوه‌های دارای برف قابلیت اسکی در بیش از یک کیلومتر وجود دارد که این در تمام ایران و حتی شاید در جهان کم نظیر و یا بی‌نظیر باشد و این وضعیت استثنایی منطقه را آلپ ایران تبدیل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: منطقه ما دارای انبوه‌ترین جنگل‌های طبیعی زاگرس در حد 50 هزار هکتار می‌باشد که در فصول مختلف زیباترین مناطق طبیعی را به خود اختصاص داده و حیات وحش منطقه جزء بکرترین و دیدنی‌ترین حیات وحش کشور است.

وی افزود: جریان رودخانه های مذکور در این حوزه انتخابیه در تمام فصول سال صحنه‌های بسیار بی‌نظیر و بی‌بدیلی را در مسیر ایجاد کرده و چشم هر ناظر و تماشاگری را چنان به خود جلب می‌کند که به معنی واقعی انسان را مدهوش و مجذوب خویش می‌گرداند.

اسفنانی ادامه داد: حوزه انتخابیه بنده بهشت اقوام و گویش‌های گوناگون است ترک زبانان عزیز و ارزشمند جمعیت قابل توجهی از ساکنان منطقه را به خود اختصاص داده و در مناطق مختلفی در هر چهار شهرستان به صورت پراکنده و گاه با هم زندگی می‌کنند، بختیاری‌های غیور و دلیرمردان عشایر از جمله اقوام و دارنده گویش دیگری هستند که عمدتا در شهرستان‌های چادگان، فریدون شهر و بویین میاندشت به صورت سکونت دائم و کوچ رو زندگی بسیار زیبا و دیدنی و شیرین روستایی و عشایری را به نمایش گذاشتند.

وی گفت: فارسی زبانان شیرین زبان جمع دیگری از اهالی این خطه از میهن اسلامی می‌باشند که در چهار شهرستان فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت به صورت انبوه و گاه پراکنده در حال سکونت هستند، گرجی زبانان دوست داشتنی جمع دیگری از مردم این سرزمین زرخیز می‌باشند که عمدتا در شهرستان‌های فریدون شهر و بویین میاندشت زندگی سراسر وفاقی را دنبال می‌کنند و نیز جمعی از ارامنه بزرگوار نیز در این دو سه شهرستان در کنار سایر اقوام در نهایت دوستی و صمیمیت در حال گذران زندگی می باشند.

اسفنانی ادامه داد: منطقه ما از حیث کشاورزی یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی استان اصفهان و حتی ایران به شمار می‌رود، تولید انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی به عنوان مهم‌ترین تامین کننده اقلام مذکور نامی آشنا برای کشور محسوب می شود.

وی گفت: منطقه ما به لحاظ آب و هوایی بسیار خوب به ویژه در فصول گرم سال و شاخص بودن در فصول سرد سال بهشت سرمایه‌گذاری ،گردشگری، صنایع تبدیلی و بهشت گمشده ایران است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منطقه ما آماده سرمایه‌گذاری از سوی دولتی‌ها و بخش خصوصی می‌باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet