خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/22 12:29:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدری دستنایی:

حربه استکبار ایجاد اختلاف و دودستگی در میان ملل است

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: چه در کشورهای اسلامی و چه کشورهای غیراسلامی دودستگی بسیار خطرناک است.
حربه استکبار ایجاد اختلاف و دودستگی در میان ملل است نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: چه در کشورهای اسلامی و چه کشورهای غیراسلامی دودستگی بسیار خطرناک است. https://cdn.icana.ir/d/019/55220.jpg حربه,استکبار,ایجاد,اختلاف,و,دودستگی,در,میان,ملل,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به  نقل از ایسنا؛حیدری دستنایی یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری درباره اتحاد و اتفاق ملی اظهار کرد: در هر جای دنیا اگر یک ملت به دو دستگی بیفتد موجب جنگ داخلی شده و جمع کردن آن کار محالی است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه یک دسته آگاهانه و دسته دیگر به صورت ناآگاهانه در از هم‌گسیختگی انسجام ملی به صورت خواسته یا ناخواسته تلاش می‌کنند، توضیح داد: یک دسته به صورت آگاهانه به طوری که کاملا می‌دانند چه می‌کنند در جهت ایجاد دودستگی در جامعه تلاش می‌کنند اما عده‌ای دیگر در جریان نیستند و تصور می‌کنند صحبت‌هایشان در راستای منافع ملی است اما ناخودآگاه در مسیر طیف اول قرار می‌گیرند.
 
حیدری با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری و چهره‌های دلسوز نظام در مورد توطئه‌های دشمنان و استکبار جهانی، گفت: یک حربه استکبار جهانی که تاکنون توانسته در بخش‌هایی از اهداف دشمن آن را به موفقیت برساند ایجاد اختلاف و دودستگی به ویژه با تمرکز بر اختلاف فرقه‌ای و قومی است.
 
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که با حربه ایجاد اختلاف و دودستگی در برخی از کشورهای منطقه توانسته است به اهدافش برسد، گفت: استکبار جهانی تلاش می‌کند به شکل‌های گوناگون با دفاع از یک گروه و دشمنی با گروه دیگر در ایران و دادن وعده‌های توخالی، عده‌ای را مجذوب خود کند که این افراد در داخل کشور در مقاطع مختلف به دلایل گوناگون مجذوب آمریکا می‌شوند و تصورشان این است که ارتباط با آمریکا و همراهی با استکبار می‌تواند در بخش‌های اقتصادی به ما کمک کند.
 
وی اضافه کرد: این عده احساس می‌کنند کسانی که با برنامه‌های آنها همسویی ندارند دشمن‌شان هستند و سعی می‌کنند با الفاظ گوناگون و ادبیات مختلف جامعه را به دودستگی که خلاف نظر مقام معظم رهبری و مخالف آرمان‌ها و منافع ملی ماست، بکشانند که تکلیف این گروه مشخص است.
 
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای دیگر وابستگی به استکبار ندارند و نمی‌خواهند واقعا در راستای اهداف دشمن قدم بردارند، خاطرنشان کرد: این عده اسلام و امت را دوست دارند اما ایده‌ها و برداشت‌های شخصی دارند که وقتی به قدرت می‌رسیدند تصور می‌کنند برداشت و فهم و درک آنها می‌تواند برای جامعه نجات‌بخش باشد و به کسانی که با ایده آنها مخالف هستند حمله کرده و پرخاش می‌کنند.
حیدری تاکید کرد: ایجاد اختلاف و دودستگی اعم از آنکه در کشورهای اسلامی و غیراسلامی باشد، بسیار خطرناک است.

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet