هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دستغیب در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

حضور دکتر لاریجانی در جلسه کمیسیون تلفیق/امکان حضور اقتصاددانان و سایر نمایندگان در جلسات بررسی بودجه

سرویس صحن
نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق مجلس به حضور دکتر لاریجانی در جلسه امروز کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: امسال تمام نمایندگان و صاحبنظران می توانند بدون حق رای در جلسات کمیسیون تلفیق حضور یافته و نظرات کارشناسی خود را مطرح کنند.
دوشنبه 22 دی 1393 ساعت 13:17
حضور دکتر لاریجانی در جلسه کمیسیون تلفیق/امکان حضور اقتصاددانان و سایر نمایندگان در جلسات بررسی بودجه نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق مجلس به حضور دکتر لاریجانی در جلسه امروز کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: امسال تمام نمایندگان و صاحبنظران می توانند بدون حق رای در جلسات کمیسیون تلفیق حضور یافته و نظرات کارشناسی خود را مطرح کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/84602.jpg حضور,دکتر,لاریجانی,در,جلسه,کمیسیون,تلفیق/امکان,حضور,اقتصاددانان,و,سایر,نمایندگان,در,جلسات,بررسی,بودجه Icana

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، احمدرضا دستغیب در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه 22 دی) در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس تدبیر اندیشیده شده در هیات رییسه مجلس، کار کمیسیون تلفیق بر اساس یک برنامه زمانبندی مشخص پیش خواهد رفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: اکنون این جدول زمان‌بندی آماده و در اختیار اعضای کمیسیون تلفیق قرار گرفته تا بر اساس آن، اعضا از موضوع مورد بررسی در هر جلسه مطلع باشند.

وی تصریح کرد: هفته اول به بحث کلیات بودجه اختصاص یافته و دیروز هم آیین‌نامه کمیسیون تلفیق با اصلاحاتی تصویب شد، بنابر معیار، کار ما بر اساس آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی و آیین نامه داخلی کمیسیون تلفیق خواهد بود.

نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه بررسی کلیات بودجه از امروز آغاز خواهد شد، بیان کرد: تقسیم بندی مشخصی برای حضور دستگاه های مختلف صورت گرفته و نکته حائز اهمیت اینکه ریاست مجلس شورای اسلامی هم در جلسه امروز حضور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بررسی لایحه بودجه امسال کمی دشوار است، گفت: ما با یک کاهش جدی در منابع نفتی مواجه هستیم و به همین دلیل هم بررسی بودجه و تخصیص ها نسبت به گذشته دشوار تر خواهد بود.همچنین یکی از پیشنهادات دولت هم که در صحن علنی تصویب نشد مربوط به سهم صندوق توسعه ملی بود که اکنون همین موضوع با احتساب سهم20 درصد در لایحه بودجه سال 94 آمده است.

دستغیب بیان کرد: موضوع حائز اهمیت دیگر اینکه حضور سایر نمایندگان در جلسات کمیسیون تلفیق بلا مانع بوده که این موضوع باعث مطرح شدن نظرات آنها خواهد شد.

وی ادامه داد: تمام نمایندگان می توانند بدون حق رای در این جلسات شرکت داشته و نظرات کارشناسی خود را بصورت مشورتی اعلام کنند، این موضوع باعث بهره مندی از تمام نظرات خواهد شد.

دستغیب تصریح کرد : همچنین اکنون این امکان به وجود آمده که غیر از صاحبنظران و اقتصاددانان مجلس، از نظرات دیگران صاحبنظران هم استفاده شود، این فرصت مناسبی برای کمیسیون تلفیق بوده تا بتواند از نظرات سایر اقتصاددانان هم بهره مند شود.

نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق مجلس گفت: ما آمادگی خود را برای حضور و دریافت نظرات کارشناسان اعلام می‌کنیم و اقتصاددانان می توانند نظرات خود را در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی به نمایندگان اعلام کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000