هدر اصلی
1393/10/22 14:43:28
سرویس فرهنگی
هروی:

دولت توان ایجاد زیر ساخت گردشگری را ندارد/ میراث فرهنگی، بخش خصوصی را آموزش دهد

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری با انتقاد از فراهم نبودن بستر برای حضو بخش خصوصی در حوزه گردشگری، گفت: متاسفانه امروز دولت تلاش دارد که بخش گردشگری و حتی میراث فرهنگی را با توان و اعتبار خود بچرخاند.
دولت توان ایجاد زیر ساخت گردشگری را ندارد/ میراث فرهنگی، بخش خصوصی را آموزش دهد رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری با انتقاد از فراهم نبودن بستر برای حضو بخش خصوصی در حوزه گردشگری، گفت: متاسفانه امروز دولت تلاش دارد که بخش گردشگری و حتی میراث فرهنگی را با توان و اعتبار خود بچرخاند. https://cdn.icana.ir/d/019/53342.jpg دولت,توان,ایجاد,زیر,ساخت,گردشگری,را,ندارد/,میراث,فرهنگی،,بخش,خصوصی,را,آموزش,دهد Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اداره حوزه گردشگری از سوی دولت، امری متروک شده در دنیا است، توضیح داد: دیگر دنیا نمی‌پذیرد که دولت در اداره حوزه گردشگری دستی داشته باشد. کشورهای دیگر این حوزه را به بخش خصوصی تحویل داده اند چرا که توان مالی و برنامه‌ای این بخش بیش از دولت هاست و همچنین می‌توانند درآمدزایی کند و باری از مشکلات بیکاری جامعه بردارند.

نماینده مردم  قائنات و زیرکوه ادامه داد: متاسفانه امروز با بودجه 400 میلیارد تومانی نمی‌شود دستگاه عریض و طویلی مانند سازمان میراث فرهنگی را که ماموریت‌های عظیمی برای آن تعریف می‌کنیم، اداره کرد.

وی به شرایط کشورهای همسایه در زمینه فعالیت گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: درآمد ترکیه از گردشگری بیشتر از درآمد ما از فروش نفت است. این کشور حدود یک صد هزار میلیارد تومان درآمد گردشگری دارد. در حالی که درآمد ایران از فروش نفت تنها 70 هزار میلیارد تومان است.

هروی افزود: ترکیه با 450 فروند هواپیما با نام ترکیش بر فضای اروپا حاکم شده است و نبض پروازهای اروپایی را در اختیار دارد. آنها با این کار گردشگری را زنده و احیا کردند.

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامیبا طرح این موضوع گفت: ایران هرگز نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد. تصور کنید فردا صبح بگویند جمعیتی از گردشگر خارجی وارد کشور شده است، ما نه هتل مناسب و نه وسیه حمل و نقل برای ارائه خدمات به گردشگران داریم.

وی اعتقاد دارد زیر ساخت‌های لازم را فراهم نیست و دولت قدرت و جرات ایجاد این زیر ساخت ها را ندارد.

هروی توضیح داد: باید بخش خصوصی کارشناسی شده نه سودجویانه وارد حوزه گردشگری شوند و قوانینی نیز برای تسهیل حضور این بخش در نظر گرفته شود.

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی با بودجه محدودی که دارد تنها باید مسئولیت آموزش بخش خصوصی برای عهده دار شدن این حوزه را بر عهده گیرد. این درست نیست این سازمان گردشگر جابجا کند. البته اعتقاد دارم شالکه این سازمان توان آموزش بخش خصوصی در این زمینه را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet