هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلیلی:

تاکید مجلس برخروج بانک‌ها ازبنگاه ‌داری/تسهیلات بانکی در جیب شرکت ‌های اقماری بانک‌ها

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت جداسازی بانکها از بنگاهداری، گفت: جهت دهی منابع به سمت بورس، برای بهره مندی واحدهای تولیدی و خدماتی مفید بوده و به توسعه و به کارگیری ظرفیت های بیکار کمک خواهد کرد.
سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 08:58
تاکید مجلس برخروج بانک‌ها ازبنگاه ‌داری/تسهیلات بانکی در جیب شرکت ‌های اقماری بانک‌ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت جداسازی بانکها از بنگاهداری، گفت: جهت دهی منابع به سمت بورس، برای بهره مندی واحدهای تولیدی و خدماتی مفید بوده و به توسعه و به کارگیری ظرفیت های بیکار کمک خواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/57101.jpg تاکید,مجلس,برخروج,بانک‌ها,ازبنگاه,‌داری/تسهیلات,بانکی,در,جیب,شرکت,‌های,اقماری,بانک‌ها Icana

اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیشنهاد کمک رسانی بانک ها به بازار بورس، گفت: بسیاری از بانک ها در قالب فعالیت های اقتصادی، به بنگاه داری می پردازند و مجلس نیز پیگیر جدا شدن بانکها از فعالیت های بنگاه داری اقتصادی است.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی افزود: به هر حال اگر بنا به حضوربانک ها در فعالیت های اقتصادی است، باید حفظ ارزش دارایی خود را با ابزارهایی از قبیل خرید سهام بورس و یا مشارکت در سایر بخش ها دنبال کنند.

وی تصریح کرد: بانک ها می توانند با خریداری سهام مجموعه ای از شرکتها یا راه اندازی کارگزاری، به عنوان فعال در حوزه بورس، منابع خود را به این سمت هدایت کنند، به هر حال روش ها بسیار بوده و بانکها امکان حضور در بازار بورس را از طرق مختلف دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اکنون سیاستگذاران اقتصادی کشور، فضای بازار بورس را مناسب برای سرمایه گذاری بانکها دیده اند، چون فعالیت های اقتصادی معمولا اختلالات جدی در بحث بهره مندی از تسهیلات را به همراه داشته و منابعی که باید به بخش خصوصی واگذار شود، به سمت شرکتهای وابسته به خود بانکها هدایت می شود.

وی تصریح کرد: رویکرد مد نظر با هدف شفاف سازی فضای اقتصاد و هدایت بانکها به سمت وظیفه اصلی خود بوده و می توان آن را مثبت ارزیابی کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا افزایش نقدینگی در بورس تورم زا است، نیز گفت: اگر نقدینگی به سمت بازار بورس هدایت شود جمع آوری نقدینگی محسوب شده و از طرفی هم کمک به تامین سرمایه واحدهای تولیدی و خدماتی که در بورس فعال هستند خواهد کرد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس بیان کرد: جهت دهی منابع به سمت بورس، برای بهره مندی واحدهای تولیدی و خدماتی مفید بوده و به توسعه و به کارگیری ظرفیت های بیکار کمک خواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار