خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/10/22 16:01:00
سرویس فرهنگی
نوباوه:

ارائه سیم کارت ویژه کودکان اقدامی در راستای آموزش فرهنگ استفاده از تلفن همراه است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: واقعیت این است که با اینکه آموزش و پرورش استفاده از موبایل را ممنوع کرده، بسیاری از فرزندان ما از گوشی های موبایل استفاده می کنند.
ارائه سیم کارت ویژه کودکان اقدامی در راستای آموزش فرهنگ استفاده از تلفن همراه است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: واقعیت این است که با اینکه آموزش و پرورش استفاده از موبایل را ممنوع کرده، بسیاری از فرزندان ما از گوشی های موبایل استفاده می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/63032.jpg ارائه,سیم,کارت,ویژه,کودکان,اقدامی,در,راستای,آموزش,فرهنگ,استفاده,از,تلفن,همراه,است Icana

بیژن نوباوه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدام معاونت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جهت ارائه سیم کارت های ویژه کودکان تا 6 ماه آینده گفت: این طرح در گذشته از سوی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد اما به علت مخالفت های فراوانی که با آن صورت گرفت، اجرایی نشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: برخی کارشناسان می گفتند این امر برای کودکان ضرورتی ندارد که با اینکه وزارت آموزش و پرورش توجیه های امنیتی و کنترل رفت و آمد کودکان را آورد باز هم به نتیجه نرسید.

وی در ادامه گفت: به هر حال باید دید در خصوص ارائه این سیمکارت ها تا چه حد آسیب شناسی صورت گرفته و مزایای استفاده آن چه چیزهایی است که در صورت کار کارشناسی می تواند اقدامی در راستای آموزش فرهنگ استفاده از تلفن همراه باشد.

نوباوه در ادامه با بیان اینکه به هر حال این اقدام در حیطه وظایف دولت است گفت: ما به عنوان نمایندگان مجلس تنها به بحث های آسیبی این موضوع توجه کرده و با توجه به بعد نظارتی خود در صورت لزوم تذکر خواهیم داد.

وی افزود: به هر حال واقعیت این است که با اینکه آموزش و پرورش استفاده از موبایل را ممنوع کرده، بسیاری از فرزندان ما از گوشی های موبایل استفاده می کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قطعا وزارت ارتباطات مسائل تربیتی را مد نظر خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش های مجلس نیز به عنوان یک مرکز پژوهشی و تحقیقاتی می تواند روی این قضیه آسیب شناسی های خود را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet