هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رجائی:

طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل‌‌ها پشتوانه علمی ندارد/ بررسی طرح متوقف شده است

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ با تاکید بر اینکه طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل‌‌ها هیچ پشتوانه علمی و کارشناسی ندارد٬ گفت: وضعیت زیست محیطی کنونی کشور ایجاب می‌کند که بیش از پیش در جهت تقویت سازمان‌هایی چون حفاظت محیط زیست اقدام شود.
سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 10:53
طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل‌‌ها پشتوانه علمی ندارد/ بررسی طرح متوقف شده است رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ با تاکید بر اینکه طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل‌‌ها هیچ پشتوانه علمی و کارشناسی ندارد٬ گفت: وضعیت زیست محیطی کنونی کشور ایجاب می‌کند که بیش از پیش در جهت تقویت سازمان‌هایی چون حفاظت محیط زیست اقدام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/55991.jpg طرح,ادغام,سازمان,حفاظت,محیط,زیست,با,سازمان,جنگل‌‌ها,پشتوانه,علمی,ندارد/,بررسی,طرح,متوقف,شده,است Icana

عباس رجائی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری مطرح شدن طرحی در خصوص ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل‌ها٬ گفت: این طرح کارشناسی نبوده و امکان اجرا ندارد.

نماینده مردم اراک٬ کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه طرح مذکور جهت بررسی از سوی هیات رئیسه مجلس به کمیسیون مشترکی متشکل از اعضای کمیسیون اجتماعی و کشاورزی مجلس ارجاع داده بود٬ افزود: این کمیسیون مشترک قرار بود با حضور 12 نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی و همچنین 11 نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی تشکیل شود اما هنوز شکل نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به غیرکارشناسی بودن طرح مذکور تشکیل کمیسیون مشترک بعید به نظر می‌رسد٬ تصریح کرد: ادغام دو سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها یکی به عنوان معاونت ریاست جمهوری و دیگری معاونت یک وزارت‌خانه کارشناسی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دلایل زیادی برای غیرقابل قبول بودن ادغام مذکور وجود دارد افزود: اینکه سازمان حفاظت محیط زیست یک دستگاه فرابخشی٬ نظارتی و مرتبط با استانداردسازی حوزه زیست‌محیطی است اما سازمان جنگل‌ها یک سازمان نظارتی و اجرایی است و همخوانی در وظایف  ندارند از دلایل مهم این اقدام غیرکارشناسانه است.

رجائی با بیان اینکه هر چه سطح سازمان حفاظت محیط زیست در عرصه بین المللی بالاتر باشد حوزه اثر بخشی آن نیز افزایش خواهد داشت٬ گفت: نباید با ادغام دو سازمان مذکور باعث ضعف عملکردی آن‌ها شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: وضعیت و شرایط کنونی زیست محیطی کشور ایجاب می‌کند که بیش از پیش در جهت تقویت سازمان‌هایی چون حفاظت محیط زیست اقدام کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000