هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

مجوز مجلس به دستگاه‌های اجرایی مجری طرح‌های تملک دارایی برای خرید اقساطی کالاهای موردنیاز

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت به دستگاه‌های اجرائی مجری طرحهای تملک دارایی سرمایه‌ای دارای ردیف و اعتبار در قوانین بودجه سنواتی اجازه دادند تا با موافقت معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری نسبت به خرید غیرنقدی و یا اقساطی تا سقف 30 درصد اعتبار مصوب طرح کالاهای مورد نیاز طرح‌های خود را جهت تحویل به پیمانکاران طرحهای مذکور، به‌عنوان بخشی از سهم کارفرما اقدام نماید.
سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 09:26
مجوز مجلس به دستگاه‌های اجرایی مجری طرح‌های تملک دارایی برای خرید اقساطی کالاهای موردنیاز نمایندگان مردم در خانه ملت به دستگاه‌های اجرائی مجری طرحهای تملک دارایی سرمایه‌ای دارای ردیف و اعتبار در قوانین بودجه سنواتی اجازه دادند تا با موافقت معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری نسبت به خرید غیرنقدی و یا اقساطی تا سقف 30 درصد اعتبار مصوب طرح کالاهای مورد نیاز طرح‌های خود را جهت تحویل به پیمانکاران طرحهای مذکور، به‌عنوان بخشی از سهم کارفرما اقدام نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/91786.jpg مجوز,مجلس,به,دستگاه‌های,اجرایی,مجری,طرح‌های,تملک,دارایی,برای,خرید,اقساطی,کالاهای,موردنیاز Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 23 دی ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با ماده الحاقی 29 این لایحه با 130 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده الحاقی 29 لایحه مذکور به دستگاههای اجرائی مجری طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای دارای ردیف و اعتبار در قوانین بودجه سنواتی اجازه داده می‌شود تا با موافقت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نسبت به خرید غیرنقدی و یا اقساطی تا سقف سی درصد (30%) اعتبار مصوب طرح کالاهای مورد نیاز طرحهای خود را جهت تحویل به پیمانکاران طرحهای مذکور، به‌عنوان بخشی از سهم کارفرما اقدام نماید.

سود متعلقه به خرید این کالاها توسط کارفرما پرداخت می‌شود، آیین نامه اجرائی این ماده به پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تا سه‌ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

همچنین نمایندگان در ادامه به بررسی ماده الحاقی 30 لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور پرداختند که در نهایت این ماده الحاقی را نیز با با 160 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

براساس ماده الحاقی 30 لایحه مذکور نیز رعایت مواد(2) و (3) قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار در تدوین آیین‌نامه‌های اجرائی این قانون الزامی است.

گفتنی است دکتر علی لاریجانی در جریان بررسی ماده الحاقی 30 لایحه فوق‌الذکر، خواستار شفاف‌سازی درخصوص مواد 2 و 3 در متن این ماده الحاقی شد، که در ادامه حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: منظور از مواد 2 و 3 در این ماده الحاقی، تشکل‌های غیردولتی مانند اتاق‌های بازرگانی و تعاون است و برای تکراری نشدن از این عبارت استفاده شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000