اربعین حسینی
1393/10/23 12:01:24
سرویس صحن
نعمتی در نطق میان دستور:

تخصیص 90 میلیارد تومان اعتبار به پست بانک خلاف قانون است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: عدالت و انصاف در توزیع بودجه وجود ندارد و همچنان شاهد هستیم که اعتبارات به سمت کلانشهرها سرازیر شده و شهرستان‌های مظلوم مجددا در عطش عدم تخصیص اعتبارات مناسب می سوزند.
تخصیص 90 میلیارد تومان اعتبار به پست بانک خلاف قانون است نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: عدالت و انصاف در توزیع بودجه وجود ندارد و همچنان شاهد هستیم که اعتبارات به سمت کلانشهرها سرازیر شده و شهرستان‌های مظلوم مجددا در عطش عدم تخصیص اعتبارات مناسب می سوزند. https://cdn.icana.ir/d/019/75572.jpg تخصیص,90,میلیارد,تومان,اعتبار,به,پست,بانک,خلاف,قانون,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 23 دی ماه) در نطق میان دستور خود با توجه به اتفاقات اخیری که در مجلس شورای اسلامی افتاد، گفت: امروز کشور بیشتر نیازمند به آرامش و وحدت است و حاشیه سازی ها حتما و حتما به کشور آسیب جدی می رساند همچنین با توجه به شرایط بسیار خطیر و دشواری که کشور در منطقه و جهان دارد هرگونه تنش آفرینی خیانت به آرمان های حضرت امام(ره) و شهدای گران‌سنگ انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شرایطی که در آن مذاکره کنندگان کشور پنجه در پنجه دیپلمات های غربی انداخته و مردم فشار ناعادلانه تحریم ها را تحمل می کنند، یادآور شد: امروز که دشمنان اسلام و انقلاب فشارهای متعدد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به کشور وارد می کنند، به جان هم افتادن گناهی بس بزرگ و نابخشودنی است البته در وحدت کشور در حول محور ولایت همه باید با هم، هم پیمان باشیم چرا که وحدت امری عقلی و ولایی است و صد البته محور وحدت و همدلی شخص رهبر فرزانه انقلاب یعنی مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه در تذکر به وزیر ارتباطات با ابراز تأسف از عدم عملکرد شفاف در اجرای شبکه ملی، عنوان کرد: عدم تخصیص وجوه ارائه شده به بخش خصوصی و در اختیار قرار دادن بیش از 90 میلیارد تومان از این اعتبارات در اختیار پست بانک امری است که غیرقانونی است.

نعمتی ادامه داد: عدم تعیین تکلیف حق کارگزاران ICTکه عمرشان در حال تلف شدن است، عدم وصول بدهی های معوق اپراتورهای مختلف، ضعف اجرا در پروژه های فیبر نوری بین المللی، گران فروشی چند ده برابری اینترنت به مردم، عدم توجه به صنعت تولید تجهیزات مخابرات و تعطیلی صنایع مخابراتی، پایین بودن کیفیت خدمات تلفن همراه و ثابت به مردم همه و همه از مشکلاتی است که در وزارت ارتباطات متأسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: متأسفانه مشکل باغداران، مرغداران، کشاورزان همه و همه تلنبار شده و وزارتخانه توجهی نمی کند همچنین پول چغندرکاران تا کنون پرداخت نشده و آبیاری بارانی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید از طرفی از آنجایی که 85 درصد پرداختی ها باید توسط دولت صورت بگیرد علیرغم پیگیری های متعدد، متأسفانه یا 6.5 میلیون تومان یا 4.5 میلیون تومان در هکتار پرداخت شده است که ایراد بزرگی است.

وی در ادامه در تذکر به محمدباقر نوبخت، عنوان کرد: متأسفانه توازن منطقه ای در تخصیص بودجه را مدنظر قرار نمی دهید و عدالت و انصاف در توزیع آن وجود ندارد و همچنان شاهد هستیم که باز هم اعتبارات به سمت کلانشهرها سرازیر می شود و شهرستان های مظلوم مجددا در عطش اعتبارات مناسب می سوزند.

نعمتی در ادامه با انتقاد به سیاست تخصیص اعتبار به پروژه های بالای 70 درصد، گفت: امروز نتیجه پرداختن به پروژه های بالای 70 درصد مصادف است با انباشت بالغ بر 17 میلیون تن کلینکر در کارخانجات سیمان و کاهش تولید کارخانجات فولاد، آجر، گچ و غیره که امیدوارم تجدید نظر کنید.

وی در تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص گرانی قیمت خودرو و تعطیلی بسیاری از کارخانجات کشور خواستار حل مشکل از سوی وی شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص گزارش 4.1 میلیارد دلاری خواهش می کنم نمایندگان به گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس توجه کرده و گزارش غلط به مردم ندهند تا اعتبار مجلس و دولت مخدوش نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet