هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عثمانی در اخطار قانون اساسی:

سود محصول چغندر تنها به جیب واسطه‌ها و دلالان می رود

سرویس صحن
نماینده مردم بوکان در مجلس با بیان اینکه سود محصول چغندر تنها به جیب واسطه‌ها و دلالان می رود، گفت: در شرایط کنونی محصول چغندر به موقع از کشاورز تحویل گرفته نمی‌شود، همچنین اجازه انتقال این محصول به خارج از استان داده نمی‌شود و کارخانجات با پایین‌ترین قیمت محصولات را از کشاوزان خریداری می کنند.
سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 12:53
سود محصول چغندر تنها به جیب واسطه‌ها و دلالان می رود نماینده مردم بوکان در مجلس با بیان اینکه سود محصول چغندر تنها به جیب واسطه‌ها و دلالان می رود، گفت: در شرایط کنونی محصول چغندر به موقع از کشاورز تحویل گرفته نمی‌شود، همچنین اجازه انتقال این محصول به خارج از استان داده نمی‌شود و کارخانجات با پایین‌ترین قیمت محصولات را از کشاوزان خریداری می کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/43001.jpg سود,محصول,چغندر,تنها,به,جیب,واسطه‌ها,و,دلالان,می,رود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 23 دی) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی، گفت: کشاورزان منطقه در شرایط کنونی تحت فشار هستند، همچنین قیمت نهاده‌های کشاورزی و دستمزدها به شدت افزایش پیدا کرده، این در حالی است که محصولات کشاورزی با همان قیمت گذشته و پایین از کشاورزان خریداری می‌شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر دلالان محصولات را با قیمت ارزان از کشاورزان خریداری می‌کنند و همان محصول در بازار به صورت گران به خریدار فروخته می‌شود و سود این تنها به جیب واسطه‌ها و دلالان می رود.

وی افزود: در شرایط کنونی محصول چغندر به موقع از کشاورز تحویل گرفته نمی‌شود، همچنین اجازه انتقال این محصول به خارج از استان داده نمی‌شود و کارخانجات با پایین‌ترین قیمت محصولات را از کشاوزان خریداری می کنند.

عثمانی ادامه داد: بعد از تحویل محصولات نیز، وجه و مبلغ کالا به کشاورزان داده نمی‌شود، از این‌رو کشاورزان توان پرداخت بدهی‌های خود به کارگر و دیگران را ندارد.

وی افزود: ما باید خودمان را به جای کشاورزان بگذاریم، زیرا اگر یک ماه حقوق خودمان را به موقع ندهند، مشکل ایجاد می‌شود، حال زحمت یک ساله کشاورزان هنوز داده نشده است.

محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده، گفت: دولت محترم باید به طور جدی خرید به موقع محصولات کشاورزی را در دستور کار قرار دهد زیرا حمایت از کشاورزان دغدغه‌ همه نمایندگان است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000