هفته دفاع مقدس
1393/10/23 13:31:56
سرویس اقتصادی
جلالی در دیدار با مدیرعامل سایپا:

رشد بخش تحقیق‌وتوسعه به تقویت صنعت خودروسازی می‌انجامد

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید در ارتقا کیفیت محصولات تولیدی خود بکوشند، گفت: فعالسازی بخش‌های تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی ایران به تقویت این صنعت اشتغالزای کشور کمک خواهد کرد.
رشد بخش تحقیق‌وتوسعه به تقویت صنعت خودروسازی می‌انجامد رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید در ارتقا کیفیت محصولات تولیدی خود بکوشند، گفت: فعالسازی بخش‌های تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی ایران به تقویت این صنعت اشتغالزای کشور کمک خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/62010.jpg رشد,بخش,تحقیق‌وتوسعه,به,تقویت,صنعت,خودروسازی,می‌انجامد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید مدنی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رییس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.
کاظم جلالی در این نشست با اشاره به مشکلات پیش‌ روی صنعت خودروسازی کشور، گفت: خودروسازان ایران، جهت حفظ و تقویت بازار داخلی و حضور چشمگیر در بازارهای خارجی باید در ارتقا کیفیت محصولات تولیدی خود بکوشند.
وی افزود: فعالسازی بخش‌های تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی ایران به تقویت این صنعت اشتغالزای کشور کمک خواهد کرد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تصریح کرد: جهت تقویت بازار داخلی، خودورسازان می‌توانند مشوق‌هایی جهت خرید به مشتریان عرضه کنند به طور مثال با فعال نمودن مکانیسم‌های فروش اقساطی و ایجاد تنوع در روش‌ها ضمن ترغیب مصرف کنندگان، جهت خرید خودرو تسهیلات لازم را مهیا خواهند کرد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاکیدات ایشان بر موضوع تقویت و حمایت از تولید ملی، یادآور شد: تقویت اقتصاد از طریق حمایت از خودروسازان و قطعه‌سازان خودروی کشور، اثرات مثبتی روی اقتصاد ملی برجای خواهد گذاشت.
جلالی خاطرنشان کرد: استفاده از مدیران متخصص و صاحب تجربه و متعهد و لزوم تداوم همکاری آنها در حوزه خودروسازی، زمینه تقویت و رشد فزاینده این صنعت در کشور را به دنبال خواهد داشت.
وی تاکید کرد: باید از نگاه سیاسی به خودروسازان و تبدیل نمودن آنها به حیاط خلوت دولت‌ها خودداری شود چراکه این مجموعه‌های صنعتی در حرکت موتور اقتصادی کشور بسیار فعال هستند.
جلالی، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول باید با اتخاذ سیاست‌های مناسب زمینه حمایت از خودروسازان داخلی را به نحو مقتضی فراهم آورده و در کنار و همراه آن باید به نیاز مصرف کنندگان و حفظ حقوق آنها نیز توجه کنند.
وی افزود: برنامه‌ریزی مدون در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به تقویت خودروسازی کشور کمک خواهد کرد.
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به کارکرد پژوهشی این مرکز بر آمادگی مرکز پژوهش‌های مجلس جهت آسیب شناسی صنعت خودروسازی و نحوه برون رفت از وضعیت فعلی اشاره نمود و نسبت به تدوین و تنظیم استراتژی که دربرگیرنده رضایت مشتری، ارتقا کیفیت، تنوع سازی محصولات و کاهش مصرف شوخت و آلایندگی محیط زیست با تکیه بر دانش روز، تاکید کرد.
مهندس سعید مدنی مدیرعامل سایپا نیز در ادامه این دیدار با اشاره به مشکلات صنعت خودروسازی، گفت: حذف قوانین معارض در حوزه صنعت کشور به ویژه در بخش خودروسازی به تقویت هرچه بیشتر صنعت کشور و تولیدملی کمک می‌کند.
وی افزود: بروز برخی مشکلات پس از اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها، مسائلی را برای قطعه‌سازان کشور به وجود آورد که این امر در نهایت به کاهش تولیدات خودرو و افزایش قیمت آن منجر شد.
مدنی با ارائه گزارشی از روند تولید خودرو و میزان تغییرات آن در دولت جدید، یادآور شد: گروه خوردروسازی سایپا برنامه‌های مدونی را جهت تولید بیشتر و ارتقا کیفیت خودرو در دستور کار قرار داده است.
مدیرعامل سایپا توضیح داد: گروه خودروسازی سایپا در هدف‌گذاری‌های خود، رشد میزان صادرات محصولات تولیدی را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم تا ارقام پیش‌بینی شده محقق شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet