هدر اصلی
1393/10/23 14:33:24
سرویس صحن
خضری:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مرزنشینان تمرچین پیرانشهر مجوز فروش سوخت داد

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: بر اساس مجوز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر یک از مرزنشینان تمرچین پیرانشهر می توانند فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق بفروشند.
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مرزنشینان تمرچین پیرانشهر مجوز فروش سوخت داد نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: بر اساس مجوز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر یک از مرزنشینان تمرچین پیرانشهر می توانند فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق بفروشند. https://cdn.icana.ir/d/019/44174.jpg ستاد,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,به,مرزنشینان,تمرچین,پیرانشهر,مجوز,فروش,سوخت,داد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری نماینده مردم سردشت و  پیرانشهر امروز (سه‌شنبه 23 دی) در جمع خبرنگاران گفت: ما جلسه‌ای با ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز داشتیم، در دولت قبل هم چند جلسه در این راستا برگزار کردیم. به هر حال وقتی ما موضوع انسداد مرزها را مطرح می‌کنیم باید برای اشتغال مرزنشینان هم فکر اصولی کنیم.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده، با فروش فرآورده‌های نفتی مثل بنزین و گازوئیل با قیمت مصوب برای فروش به آن طرف مرزها موافقت شد.

خضری افزود: بر این اساس هر یک از مرزنشینان تمرچین پیرانشهر در استان آذربایجان غربی تا شعاع 20 کیلومتر از نقطه صفر مرزی سهمیه‌ای به صورت روزانه خواهند داشت که بتواند فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق بفروشد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد می‌توانند تعاونی فروش نفت به خارج از کشور تشکیل دهند و تانکری برای آنها ارسال خواهد شد که از بازارچه مرزی به آن سوی مرز نفت بفروشند.

خضری گفت: پیش از این، این طرح به صورت پایلوت در استان سیستان و بلوچستان اجرا شده و ظاهراً خوب نتیجه گرفته است.

خضری با بیان اینکه طرح ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از پایان دی‌ماه قابل اجرا خواهد بود، افزود: باید سازوکار و نحوه تشکیل شرکت‌های تعاونی فروش نفت به خارج از کشور تعیین شود.

وی با  بیان این‌که  مجوز مذکور جلوی قاچاق سوخت را می‌گیرد، ادامه داد: 8.6 درصد از میزان سوخت مصرفی در کشور قاچاق می‌شود و ما فکر می‌کنیم باید این موضوع مدیریت شود تا این سوخت از مبادی و بازراچه‌ها به شکل مدیریت شده فروخته شود چرا که هم تقاضا و هم اختلاف قیمت وجود دارد و تا زمانی که معیشت مرزنشینان تأمین نشود امنیت پایدار نخواهیم داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet