هدر اصلی
1393/10/23 17:44:49
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی مجلس را تشریح کرد:

گزارش فرماندهان ارتش از روند برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص)

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست امروز این کمیسیون حاضر شده و هر یک گزارشی را از روند برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص) ارائه کردند.
گزارش فرماندهان ارتش از روند برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص) سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست امروز این کمیسیون حاضر شده و هر یک گزارشی را از روند برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص) ارائه کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/44644.jpg گزارش,فرماندهان,ارتش,از,روند,برگزاری,رزمایش,محمد,رسول,الله(ص) Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: جلسه امروز با حضور جانشین فرمانده کل ارتش، فرمانده نیروی دریایی و زمینی و سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست امروز سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل ضمن تشریح اهداف و رویکردهای سازمان پدافند غیرعامل، تأکید کرد که مناقشات و جنگ‌های مستمر همراه با تهدیدات مستمر ما را به سوی پدافند غیرعامل هدایت می‌کند و جنگ سایبری و زیستی و برخورد با تهدیدها و پرتوهای هسته‌ای و شیمیایی نیز در چارچوب پدافند غیرعامل قرار دارد.

وی افزود: در این نشست جلالی اعلام کرد که تهدیدات می‌طلبد که با ایمن‌سازی زیرساخت‌ها اولا تهدیدات بی‌اثر و یا به حداقل اثر برسد و ثانیا مردم از تهدیدات محافظت شوند لذا پدافند غیرعامل کلیه زیرساخت‌ها در سطوح مختلف را مورد توجه قرار داده است و اعمال اصولی و درستی را در پیش گرفته است.

نقوی حسینی ادامه داد: در نشست امروز همچنین جانشین فرمانده کل ارتش ضمن توضیحاتی درباره رزمایش محمد رسول الله (ص)، تصریح کرد که این رزمایش یک رزم واقعی بود که ارتش توان و اقتدار خود را در میدان عمل نشان داد، ضمن اینکه در این رزمایش که موجب امید و شادمانی مردم عزیزمان شد، شاهد استفاده از دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران بودیم و نشان داد ارتش در بالاترین سطح آمادگی، ‌از کشور و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران صیانت می‌کند و عملکرد ارتش مورد عنایت و توجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی گفت: در ادامه فرمانده نیروی زمینی نیز به نقش این نیرو در پیشبرد اهداف رزمایش محمد رسول الله (ص) اشاره کرد و گفت که نیروی زمینی در این رزمایش آخرین دستاوردهای خود را مورد آزمایش قرار داد که شامل انواع موشک‌ها، سلاح‌های تک‌تیراندازی، پهپادهای انتحاری، خودروهای زرهی و تجهیزات راداری بوده است که با موفقیت تست عملیاتی شدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به گزارش امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: سیاری در این نشست اعلام کرد که هدف از عملیات گسترده نیروی دریایی این بود که نیروی دریایی نشان دهد که قادر به تامین امنیت منطقه بدون نیاز به نیروهای بیگانه است.

وی گفت: سیاری در این نشست به پرتاب موشک‌ها، اژدرها، گلوله‌های ساحل به دریا و اجرای ماموریت بالگردها و پرتاب اژدرها از بالگرد و شناورهای بومی و فعال‌سازی زیردریایی‌ها اشاره کرد و گفت که در این رزمایش ارتباط بین مردم و ارتش در حد اعلایی نشان داده شد و خلاقیت‌ها و ابتکارات نیروهای ارتش نیز به منصه ظهور گذاشته شد و اثرات بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی جلوه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد:در پایان این جلسه همچنین نمایندگان و اعضای این کمیسیون و برخی دیگر از اعضای دیگر کمیسیون‌ها ضمن قدردانی از عملکرد نیروهای ارتش و به خصوص نیروی دریایی در به ستوه آوردن دزدان دریایی و صیانت از شاه‌رگ‌های ترانزیت دریایی جمهوری اسلامی ایران از فرماندهان ارتش به دلیل برگزاری موفق رزمایش محمد رسول الله (ص) تقدیر کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet