هدر اصلی
1393/10/26 13:04:00
سرویس سیاسی
امیر خجسته خبرداد:

تشکیل کمیته مشترک احزاب میان مجلس و دولت/احزاب سامان‌دهی می‌شوند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اشاره به تشکیل کمیته مشترک احزاب میان مجلس و دولت، گفت: در این کمیته قرار است که با حضور کارشناسان و مسئولان وزارت کشور لایحه احزاب بررسی و اصلاح و در قالب طرحی تعیین و تکلیف شود.
تشکیل کمیته مشترک احزاب میان مجلس و دولت/احزاب سامان‌دهی می‌شوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اشاره به تشکیل کمیته مشترک احزاب میان مجلس و دولت، گفت: در این کمیته قرار است که با حضور کارشناسان و مسئولان وزارت کشور لایحه احزاب بررسی و اصلاح و در قالب طرحی تعیین و تکلیف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42732.jpg تشکیل,کمیته,مشترک,احزاب,میان,مجلس,و,دولت/احزاب,سامان‌دهی,می‌شوند Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت کشور مبنی بر احتمال نرسیدن طرح اصلاح جداول حوزه‌انتخابیه به انتخابات مجلس دهم، گفت:‌ اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس در چند وقت اخیر تمام تلاش خود را برای تدوین و سپس ارائه طرح به صحن علنی کرده اند، از این‌رو رسیدن طرح مذکور به انتخابات پیش روی به نحوه بررسی طرح‌ها در مجلس دارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس قانون، مجلس باید در هر ده سال 20 نفر به تعداد نمایندگان خود اضافه کند، از این رو در صورت تصویب تعداد نمایندگان مجلس در انتخابات مجلس دهم به 310 نفر می‌رسد.

وی از تشکیل کمیته مشترک احزاب میان مجلس و دولت خبر داد و گفت: در این کمیته قرار است که با حضور کارشناسان و مسئولان وزارت کشور لایحه احزاب بررسی و اصلاح و در قالب طرحی تعیین و تکلیف شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ، با بیان اینکه به احتمال زیاد طرح احزاب در ماه آینده به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود، افزود:‌ این طرح قطعا می‌تواند به حوزه احزاب و نحوه فعالیت‌ آن‌ها سامان بدهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet