هدر اصلی
1386/07/03 14:13:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کلهر: موقعیت درخشان امروز ایران، حاصل رشادت‌های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس است

نماینده مردم شهریار گفت: اگر امروز ایران اسلامی همچون نگین در منطقه و دنیا می‌درخشد دلیلی جز ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان پرتوان اسلام، شهدای عزیز، جانبازان سرافراز ایران اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل کلهر،‌ دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: غیرتمند! خانواده معظم و معزز شهداء! جوانان عزیز و هوشیار ایرانی! همکاران گرامی! آیا می‌دانید چرا گشنر، وزیر خارجه فرانسه با انتقاد شدید جامعه جهانی مواجه گشت و مجبور به عقب‌نشینی و اصلاح موضع خود شد؟ آیا می‌دانید چرا آمریکای زیاده‌خواه و خودخواه علی‌رغم تبلیغات گسترده خود امروز از تهدید نظامی ایران سرافراز اسلامی عقب‌نشینی و آنرا ناکارآمد و بی‌اثر پنداشته است؟ آیا می‌دانید چرا هر تحریم علیه ایران ما را یک گام به جلو برده است؟ آیا می‌دانید چرا گشنر حاضر شد برای جبران اشتباه خود درخواست سفر به ایران کند تا در محضر ملت بزرگ ایران رسماً عذرخواهی نماید؟ آیا می‌دانید چرا امروز ایران اسلامی همچون نگین در منطقه و دنیا می‌درخشد؟ آیا می‌دانید چرا امروز همه آزاداندیشان و مستضعفان تحت ستم جهان، چشم به ایران دوخته‌اند؟ آیا می‌دانید چرا همه مسلمانان دنیا امروز نگاهشان به ام‌القرای مسلمین است؟ آیا می‌دانید چرا امروز دشمن عوامل پیروزی و افتخار ما را مورد هجوم قرار داده است؟ چرا مقام معظم رهبری امسال را سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامیدند؟ امروز صدام و حامیانش در کجا و ما در کجاییم؟ چرا دشمن تلاش می‌کند عوامل پیروزی ما را تهدید و مورد هجوم قرار دهد؟ چرا امروز دشمن در تلاش است نظام ما را ناکارآمد جلوه دهد؟ آیا بینی و بین‌الله دلیلی جز ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان پرتوان اسلام، شهدای عزیز، جانبازان سرافراز ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس سراغ دارید.

نماینده مردم شهریار و شهر قدس اظهار داشت: بله، وقتی بدن مطهر شهید صبوری، آن سنگرساز بی‌سنگر در جنگ لودر با تانک، مورد حمله مستقیم گلوله توپ (قرار گرفت) و فقط پوتین آن شهید باقی می‌ماند، وقتی آن رزمنده دلاور با توپ 106 بدون گلوله به درون تانکهای عراق حمله‌ور می‌شود، وقتی آن سنگرسازان بی‌سنگر، بعد از احداث خاکریز، خشاب‌گذار رزمندگان و آر‌پی‌جی به دوش می‌گیرند، وقتی آن دانش‌آموز مدرسه را رها کرده و در حین حمله بنا بر ضرورت در فاو آموزش بیل مکانیکی می‌بیند و وارد منطقه باتلاقی دریاچه نمک می‌شود تا جانپناهی برای رزمندگان در تیررس مستقیم بسازد، ولی وقتی رزمندگان، منیت و خودخواهی را درمی‌نوردند و قله اخلاص و ایمان و ایثار را فتح می‌کنند و از آن بلندای قله همه تجهیزات ناتو و ورشو که در سایه اتحاد شوم شرق و غرب آن روز در یکجا تجمیع شده، دون و پست و بی‌اثر می‌بینند و با تکیه بر نصرت الهی و توکل به خدا به دنبال جلب رضایت امام‌اند، این اقتدار و صلابت و پیشرفت ایران اسلامی، این مواضع دولت و مجلس در مقابل دشمنان، جای تعجب ندارد.

کلهر با بیان اینکه این موضع قاطع، عاقلانه، مدبرانه، عزت‌مدارانه و باصلابت رئیس و دولت جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل، دانشگاه کلمبیا، مصاحبه با شبکه آمریکایی، جای تعجب ندارد و هجوم به عوامل پیروزی ما در جنگ ازسوی دشمن که همانا ایمان به خدا، وحدت مردم و رهبری امام است جای تعجب ندارد، تصریح کرد: تعجب از آن است که بعضی از درون ناآگاهانه، معدود افرادی جیره‌خوار دشمن آگاهانه، این دوران پرافتخار را تخطئه می‌کنند.

وی ادامه داد: تعجب از آن است که دشمن درس خود را از جنگ خوب آموخته و راه دیگری جز تهدید نظامی را پیشه کرده اما نکند خدای نکرده ما درس خود را که همان تقویت عوامل پیروزی در دوران دفاع مقدس می‌باشد را فراموش کنیم. یعنی منیت‌های را کنارگذاشتن با سلایق مختلف همچون جبهه در کنار هم قرار گرفتن، شعر توانستن را صرف کردن، از خودگذشتن، اتحاد و همدلی، خلاف جهت دشمن عمل کردن، نه خدای نکرده حرف آنان را تکرارکردن.

نماینده شهریار اظهار داشت: دوستان عزیز! ملت بزرگوار! بیایید با الگو قراردادن ایثارگران عزیز دوران دفاع مقدس با حاکم کردن آن فضای معنوی و همدلی، راه آنان را که همان به رخ کشیدن کارآمدی نظام، امیدوارم کردن ملت و مردم، ناامیدکردن دشمنان ملت و خدمت صادقانه به مردم است را پیشه کنیم و ملت بزرگوار هم بدانند این امر محقق نمی‌شود مگر با مجلس و دولتی ولایتمدار، توانمند و کارآمد و بی‌حاشیه.

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت:

اگر ما مشکلات حوزه انتخابیه را برمی‌شماریم معنایش کارنکردن یا خدمت نقض یا نادیده گرفتن خدمت دولت خدمتگزار و دولتهای قبلی در منطقه و ایران اسلامی نیست. ما به حکم وظیفه باید مشکلات را خدمت مسؤولین متذکر بشویم تا ان‌شاءالله در رفع آنها کوشا باشند.

کلهر اظهار داشت: از جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران که برای اولین بار همانند سایر استانها به استان تهران نیز بصورت دوره‌ای سفر نموده و مسائل و مشکلات آنرا در جلسات خاص هیأت محترم دولت مورد بررسی و رسیدگی قرار دادند تشکر نموده و از ایشان استدعا دارم دستور فرمایند در اجرای مصوبات مربوط به شهرستان شهریار و تکمیل پروژه‌ها و طرحهای مربوط به سفر، تصریح و موانع و مشکلات پیش‌رو را مرتفع نمایند. مجدداً ضمن تشکر از ایشان که دستور بررسی تشکیلات استان تهران و شهرستانهای تابعه را بصورت ویژه صادر نموده‌اند تقاضا دارد هرچه سریعتر پیشنهاد طرح منطقه‌ای که مورد توافق اجماع مسؤولین و کارشناسان ذیربط می‌باشد را در دستور کار هیأت دولت قرار دهند.

وی از وزیر کشور خواست هرچه سریعتر به مسأله حضور غیرقانونی شهرداری تهران در شهرستان شهریار بویژه در مناطقی از بخش قدس که مغایرت صریح با قانون تعاریف تقسیمات کشوری و تبصره‌های الحاقی ماده 99‌ قانون شهرداری‌ها دارد را پایان دهد. وی همچنین فراهم نمودن  هرچه‌سریعتر زمینه اجرایی شدن پروژه خط متروی تهران - شهریار از مسیر وردآورد به قدس و شهریار و نیز خط کرج به شهریار از طریق میدان شهید سلطانی به سه‌راه اندیشه و چهارراه ملارد را باتوجه به ضرورت حل مشکلات تردد شهروندان به تهران و کرج و نیز تقویت تشکیلات اداری بخشهای قدس و ملارد را از پورمحمدی خواستار شد.

نماینده شهریار همچنین اصلاح هرچه سریعتر سهمیه آرد و شیر و ارزاق توزیعی در شهرستان شهریار را بر اساس سرانه‌های کشوری مصوب شورای اقتصاد و مطابق با آخرین آمار جمعیت شهرستان، تأمین و تخصیص اعتبار لازم جهت ساخت بیمارستان 313 تختخوابی حضرت امام و نیز تکمیل و توسعه بیمارستان امام سجاد علیه‌السلام که مورد تصویب هیأت محترم وزیران قرار گرفته، تسریع در اجرای مصوبه هیأت محترم دولت درخصوص مطالعه و احداث بیمارستانهای بخشهای قدس و ملارد، سرعت بخشیدن به امر مطالعات، اختصاص اعتبارات لازم جهت اجرایی شدن پروژه انتقال آب غرب تهران به شهریار، اقدام هرچه سریعتر نسبت به تکمیل ابنیه و پلهای آزادراه پرترافیک و ملی چیتگر، تأمین و پرداخت هرچه سریعتر اعتبار لازم جهت پرداخت معوقات فرهنگیان زحمتکش از جمله حق‌التدریس و معلمان عزیز، حق‌الزحمه نوبت دوم مدیران و معاونان گرامی و ایاب و ذهاب این قشر، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان از طریق تأمین و تخصیص اتوبوس،‌ تاکسیهای بین‌شهری، جایگزینی خودروهای فرسوده متناسب و اقدام برای ایجاد جایگاههای عرضه سوخت CNG با دوگانه‌سوز کردن خودروها، رفع کمبود فضاهای فرهنگی شهرستان شهریار،

تسریع در تدوین و تصویب آیین‌نامه اجرایی اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی و باغات بمنظور پیشگیری از تبدیل اراضی و زمینخواری و حل مشکل دیوارکشی باغات کشاورزان، تسریع در ایجاد شهرک صنعتی شهریار با توجه به وجود 8 هزار واحد صنفی که مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفته است، اجرای هرچه سریعتر پروژه تلفیقی روگذر ورودی شهر قدس با بزرگراه فتح را از مقامات و مسئولان اجرایی ذیربط خواستار شد.

کلهر از رئیس کل بانک مرکزی خواست اقدامی عملی و فوری درخصوص ایجاد شعبات جدید بانکی با توجه به مشکلات عدیده و حاد مردم شهرستان و گزارشات کارشناسی در اینخصوص انجام دهد.

وی ضمن تشکر از فرماندهی نیروی انتظامی در ارتقاء درجه منطقه انتظامی شهرستان شهریار، تأمین نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز مطابق با چارت مصوب را با توجه به مصائب و مشکلات خاص شهرستان شهریار خواستار شد.

ابوالفضل کلهر در پایان گفت: از وزیر فناوری و ارتباطات تقاضا دارم خود یا نماینده‌شان بطور تصادفی به شهرستان شهریار سفر کنند، در هر نقطه‌ای که انتخاب می‌کنند با موبایل خودشان صد بار یک شماره را بگیرند اگر در این صد بار موفق شدند، پنج بار ارتباط برقرار کنند ما از ایشان تشکر می‌کنیم. اگر امکان ارتباط بعلت عدم پوشش شبکه وجود نداشت تقاضا می‌کنیم نسبت به توسعه شبکه تلفن همراه انجام بدهند و دوستان می‌دانند و در هر ارتباط چند بار قطع می‌شود هر کدام یک پالس حساب می‌شود، یعنی مردم را بزحمت می‌اندازند، اعصاب خرد می‌کنند، پول آنرا هم از مردم می‌گیرند. ان‌شاء‌الله که وزیر محترم با اعزام مأمور یا حضور خودشان در این منطقه این ادعای ما را یا رد یا در رفع این مشکل اساسی که نارضایتی بدنبال دارد و موجب می‌شود سایر خدمات این وزارتخانه که انصافاً قابل تقدیر است خدای‌ناکرده نادیده گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet