هفته دفاع مقدس
1393/10/24 12:20:00
سرویس فرهنگی
فتاحی با تاکید بر لزوم حضور بخش خصوصی در گرشگری:

بخش خصوصی خون خوار نیست/ ضعف جدی تبلیغات برون مرزی ایران برای جذب گردشگر

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با تاکید بر ضرورت حضور بخش خصوصی رد بخش گردشگری، عنوان کرد: امروز تصور می شود بخش خصوصی خون آشام و خون خوار است. در حالی که باید سرمایه‌گذارها مورد حمایت قرار گیرند.
بخش خصوصی خون خوار نیست/ ضعف جدی تبلیغات برون مرزی ایران برای جذب گردشگر عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با تاکید بر ضرورت حضور بخش خصوصی رد بخش گردشگری، عنوان کرد: امروز تصور می شود بخش خصوصی خون آشام و خون خوار است. در حالی که باید سرمایه‌گذارها مورد حمایت قرار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/79160.jpg بخش,خصوصی,خون,خوار,نیست/,ضعف,جدی,تبلیغات,برون,مرزی,ایران,برای,جذب,گردشگر Icana

عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در همه دنیا گردشگری در دست بخش خصوصی است، گفت: گردشگری، اداره دولتی نیست، که در اختیار دولت‌ها باشد. باید به بخش خصوصی اجازه سرمایه‌گذاری در گردشگری داده و در عین حال به آنها احترام گذاشته شود.

نماینده اقلیت ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نگاه درست نیست، که تصور کنیم اگر بخش خصوصی هتلی تاسیس می‌کند، حتما قصد فساد دارد. نباید سرمایه‌گذار همیشه منتظر برخورد دولت باشد. در تمام دنیا به بخش خصوصی و سرمایه‌دار احترام گذاشته می‌شود و از جایگاه بالایی در جامعه برخوردار هستند.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما دیدگاه خوبی نسبت به سرمایه‌دار وجود ندارد. همین امر باعث می‌شود که این قشر از جامعه تمایلی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و به ویژه گردشگری نداشته باشند. باید نگاه به سرمایه‌دار تغییر کند تا زمینه حضور آنها در خصوصی‌‌سازی فراهم شود.

فتاحی همچنین جاذبه‌های ایران را بسیار زیاد عنوان کرد و گفت: اما متاسفانه در 35 سال گذشته نتوانستیم در صنعت گردشگری جایگاه خود را به دست بیاوریم. تبلیغات جهانگردی و برون مرزی ما در این زمینه بسیار ضعیف بوده است. به همین دلیل ایرانی‌های خارج از کشور هم تمایلی برای سفر به کشور ندارند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: عدم جذب ایرانی‌های خارج از کشور، باعث شده است ما از دو جهت ضرر کنیم. اول اینکه گردشگر‌ها را از دست می‌دهیم و آنها ترکیه را برای سفر انتخاب می‌کنند. از سوی دیگر نیز ایرانی‌ها برای دید و بازدید با خانواده‌شان خارج از کشور، به ترکیه سفر می‌کنند. در حالی که اگر در کیش و قشم هتل‌های پنج یا 6 ستاره احداث می‌کردیم، در جذب گردشگر موفق می‌شدیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet