آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قوامی در نطق میان دستور:

انتقاد از نرخ بیکاری 13 درصدی در کشور/ نظام باید در مبارزه با بیکاری قیام کند

سرویس صحن
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از نرخ بیکاری 13 درصد در کشور و آمار 25 درصدی فارغ التحصیلان بیکار، تاکید کرد: نظام باید در مبارزه با بیکاری قیام کند و راهکار آن نیز افزایش تولید از طریق میدان دادن به بخش خصوصی حقیقی است.
چهارشنبه 24 دی 1393 ساعت 12:24
انتقاد از نرخ بیکاری 13 درصدی در کشور/ نظام باید در مبارزه با بیکاری قیام کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از نرخ بیکاری 13 درصد در کشور و آمار 25 درصدی فارغ التحصیلان بیکار، تاکید کرد: نظام باید در مبارزه با بیکاری قیام کند و راهکار آن نیز افزایش تولید از طریق میدان دادن به بخش خصوصی حقیقی است. http://cdn.icana.ir/d/019/43156.jpg انتقاد,از,نرخ,بیکاری,13,درصدی,در,کشور/,نظام,باید,در,مبارزه,با,بیکاری,قیام,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ هادی قوامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 دی) در نطق میان دستور خود با اشاره به وضعیت نقدینگی در کشور گفت: نقدینگی در کشور در سال 57،‌ حدود 2 هزار و 500 میلیارد تومان بوده که اکنون به 675 هزار میلیارد تومان رسیده؛‌ یعنی 270 برابر شده است و این سوال مطرح می شود که آیا تولید ناخالص ملی واقعی نیز متناسب با نقدینگی، رشد داشته است؟

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متوسط رشد اقتصاد در کشور کمتر از 2 درصد بوده و در واقع مهم‌ترین دلیل افزایش نقدینگی نیز کسری بودجه دولت‌ها است؛ به علت رشد نقدینگی،‌ سطح عمومی قیمت‌ها افزایش پیدا کرده و تورم نیز فقیر را فقیرتر و غنی را غنی‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: باید کاهش کسری بودجه پیگیری شود به خصوص اکنون که در آستانه تصویب لایحه بودجه 94 هستیم،‌ باید بتوانیم از این طریق تورم را کاهش دهیم و تلاش شود در بودجه سال 94 که با مشکلات ساختاری بودجه‌های سال‌های گذشته مواجه است، کسری‌های آشکار و پنهان مورد کنترل قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: هزینه‌های جاری و ردیف‌های متفرقه که بیش از 20 درصد لایحه بودجه را به خود اختصاص داده، باید کاهش پیدا کند و ساماندهی شود.

وی با اشاره به هدفمندی یارانه‌ها توضیح داد: آیا اکنون که قیمت نفت به 43 دلار رسیده، نباید اصلاحاتی در هدفمندی صورت گیرد؟

عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی با اشاره به اینکه ماهانه 45 میلیارد تومان یارانه در این استان توزیع می‌شود، بیان کرد: این رقم در سال به حدود 600 میلیارد تومان می رسد که 5 تا 6 برابر بودجه عمرانی منطقه است. در حالی که اگر همین رقم به استان‌ها داده شود تا آن را در زیرساخت‌ها، جاده‌های روستایی و قنوات هزینه کنند، نتیجه بهتری خواهد داشت چرا که این موارد جزو اقتصاد مقاومتی و مورد تاکید رهبری و تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی است.

قوامی با اشاره به نرخ بیکاری 13 درصدی آمار فارغ‌التحصیلان بیکار را بیش از 25 درصد دانست و گفت: نظام باید در مبارزه با بیکاری قیام کند و مهم‌ترین راه کاهش بیکاری، افزایش تولید از طریق میدان دادن به بخش خصوصی حقیقی است؛ نه سرکوب بخش خصوصی. ضمن آنکه حمایت از کارآفرینانی که موتور محرکه اقتصاد هستند، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای مصرفی شد و بیان کرد: آیا به صلاح است 7 میلیارد نخ سیگار مارلبرو در اقتصاد ایران وجود داشته باشد که نه عوارض بدهد و نه مالیات؟

قوامی گفت: معلوم است چه کسانی از 20 میلیارد قاچاقی که در اقتصاد است، نفع می‌برند؛ متاسفانه این ها به اشتغال و بیکاری و تولید آسیب می زنند.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود از وزارت راه بابت مناقصه قطعه دوم راه‌آهن شیروان- بجنورد- اسفراین- جوبین تشکر کرد و خواستار رسیدگی به باقی‌مانده راه میامی- جان آباد که 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس به وزارت نیرو در خصوص مشکلات کشاورزان و برنامه‌ریزی ضعیف در مدیریت منابع آب تذکر داد و از استاندار خراسان شمالی جهت تاکید بر پروژه‌های نیمه‌تمام و از صدا و سیما به دلیل انتصاب دکتر جعفری به عنوان معاونت سازمان در این استان تشکر کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مسئولان وزارت ورزش و مدیران استانی خواست ضمن توجه به برگزاری مسابقات پهلوانی کشوری در اسفراین، بتوانند خصلت‌های پهلوانی را در جامعه به منصه ظهور برسانند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000