اربعین حسینی
1393/10/24 14:32:08
سرویس صحن
آریایی نژاد در نطق میان دستور:

محور وحدت در لحظات حساس و خطیر، ولایت فقیه است

نماینده ملایر در مجلس ضمن تاکید بر اهمیت و نقش وحدت، خواهان یک دست بودن و یک رنگی امت مسلمان، ائم از شیعه و سنی در ایران شد و در ادامه از تفسیر به رأی سخنان مقام معظم رهبری توسط برخی احزاب انتقاد کرد.
محور وحدت در لحظات حساس و خطیر، ولایت فقیه است نماینده ملایر در مجلس ضمن تاکید بر اهمیت و نقش وحدت، خواهان یک دست بودن و یک رنگی امت مسلمان، ائم از شیعه و سنی در ایران شد و در ادامه از تفسیر به رأی سخنان مقام معظم رهبری توسط برخی احزاب انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65684.jpg محور,وحدت,در,لحظات,حساس,و,خطیر،,ولایت,فقیه,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ احمد آریایی نژاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 دیماه) نطق میان دستور خود را با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل آغاز کرد وگفت: انحراف اساتید دانشگاه، انحراف تنها دانشگاه نیست و انحراف یک گروه است. چه گروهی؟! گروهی که می‌خواهد مملکت را اداره کند که گاهی به انحراف یک کشور منجر می‌شود. انحراف یک روحانی، انحراف خودش تنها نیست؛ انحراف یک ملت است. بنابراین این 2 گروه هستند که می‌توانند خدمت کنند و کشور را نجات دهند یا ممکن است مسیرشان مسیر حق نباشد و کشور را به تباهی بکشند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: صلاح و فساد یک جامعه به دست مربیان آن جامعه است. بیشترین وظیفه را هم خواص دارند؛ خواص یعنی علما، روشنفکران و شعرا، روزنامه‌نگاران و صاحبان نفوذ در بین گروه‌های مردم. اینها بیشترین تکلیف را دارند، وقت آن رسیده است که دنیای اسلام و خود امت، اسلام را به عنوان راه مستقیم امت الهی و راه نجات انتخاب کند و در آن با استحکام قدم بردارد. وقت آن رسیده است که دنیای اسلام اتحاد خود را حفظ کند و در مقابل مشرکی که همه گروه‌های اسلامی از آن آسیب دیده‌اند، استکبار و صهیونیسم به طور متحد بایستند.

وی گفت: امت اسلامی باید شعارهای واحدی بدهد. تبلیغ واحدی انجام دهد و در راهی قدم بردارد. وحدت، محور می‌خواهد، محور وحدت در لحظات حساس و خطیر، ولایت فقیه است. امام راحل می‌فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد.» چرا بعضی جناح‌های سیاسی وقتی رهبری در ایام فتنه عوامل و درخواست‌هایی دارند، برای اجرای اوامرتفسیر می‌کنند و می‌گویند حکم حکومتی نیست، نصیحت است.

آریایی نژاد گفت: اگر فریب خوردگان از مسیر اشتباه خود برگردند و توبه کنند، تازه بحث وحدت پیش می‌آید. اگر صحبت بخشش هنگام فتح مکه گفته می‌شود که پیامبر بعد از توبه به آن‌ها اجازه داد جان سالم به در ببرند. فرمود برو جایی که تو را نبینم، رافت از این بالاتر؟

وی گفت: من کسی را متهم نمی‌کنم که عامدا و عاملا دارد نقشه دشمن را انجام می‌دهد،‌ ولی به طور قطع یقین می‌گویم هر حرکت اختلافی به هر شکلی در میان امت مسلمان یا در درون هر کشور میان افکار آن کشور بازی کردن در زمینی است که دشمن آن را طراحی کرده و کمک به دشمن است. مساله وحدت را باید جدی بگیریم.

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: به راستی مگر بعضی درخواست‌ها در حضور مقام معظم رهبری مطرح نشد و جواب گرفته نشد، چگونه برخی خود را مقید به قانون اساسی و ولایت می‌دانند؟ اصولگرا و اصلاح طلب، هر دو مطیع ولایت هستند. به راستی به جای دو دسته و چند دسته کردن مردم در پیچ حساس تاریخی، شیعیان در مسجد اهل تسنن و برادران اهل تسنن در مساجد شیعیان نمی‌توانند نماز بخوانند؟

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن دستگاه‌ دیپلماسی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: مرعوب شدن صفت خیلی بدی است، یکی در خانه نشسته و مرعوب می‌شود ، ولی یک نفر در مسند مسئولیتی نشسته است، در مجلس است، در دولت‌ است، اگر او مرعوب شد واویلا است. مرعوب شدن یعنی از دست دادن بسیاری از امکانات این ملت. بنابراین به تیم مذاکره کننده عرض می‌کنم که باخدا باشید، شجاع باشید، از دست‌آوردهای علمی که حاصل خون دادن‌ها، خون دل خوردن‌های جوانان این مزر و بوم است با قدرت دفاع کنید. با اقتصاد مقاومتی هم به صورت ریشه‌ای می‌توان به مشکلات این کشور امیدوار بود، باید اقتصاد به سمتی برود که اگر تحریم شدیم، ضرر آنها از ضرر ما کمتر نباشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به بسته ابلاغی رهبر معظم انقلاب توجه شود. بند دوم ماده 12 به فراموشی سپرده شده است. اولویت پیشگیری بر درمان و سطح بندی خدمات و سامانه ارجاع و تقویت خانه‌های بهداشت روستایی و شهری نیز اهمیت طب سنتی و گیاهی و همچنین مطالبه به حق مسیر خدمات رسانی به مردم است.

وی گفت: در باب فرهنگ که همچنان مظلوم است این را می‌گوییم که فرهنگ مقصود ما است، فرهنگ یعنی فرهنگ انقلابی و اسلامی، یعنی ایجاد حرکت انقلابی بر مبنای ارزش‌های اسلامی. از آموزش و پرورش متاسفانه غفلت شده است، درباب عزل و نصب‌ها بگویم که هر دولتی حق دارد مدیران خود را مشخص کند ولی برخی آرام و مستمر به سوی تخریب مناصب از عنصرهای ولایی و ارزشی پیش می‌روند. نمونه‌اش دانشگاه علوم پزشکی همدان است، صداو سیمای استان متاسفانه در تقدیم خبر و برنامه‌ها تبعیض قائل می شود، سهم ملایر کجاست؟ درباره ؟ نیروها و به کارگیری نیروها متاسفانه شفافیت وجود ندارد. خرید سربازی ظلم بر مردم و طبقه محروم است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet