خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1393/10/24 15:55:58
سرویس اجتماعی
کائیدی تاکید کرد:

ضرورت ارایه مشوق‌های کافی جهت افزایش سرانه مصرف شیر/ کاهش هزینه‌های درمان؛ در پی پرداخت یارانه به محصولات لبنی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تاکید بر ضرورت ارایه مشوق‌های کافی جهت افزایش سرانه مصرف شیر و محصولات لبنی٬ گفت: دولت باید پرداخت یارانه به شیر را جهت کاهش هزینه‌های درمان در کشور جدی بگیرد.
ضرورت ارایه مشوق‌های کافی جهت افزایش سرانه مصرف شیر/ کاهش هزینه‌های درمان؛ در پی پرداخت یارانه به محصولات لبنی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تاکید بر ضرورت ارایه مشوق‌های کافی جهت افزایش سرانه مصرف شیر و محصولات لبنی٬ گفت: دولت باید پرداخت یارانه به شیر را جهت کاهش هزینه‌های درمان در کشور جدی بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44128.jpg ضرورت,ارایه,مشوق‌های,کافی,جهت,افزایش,سرانه,مصرف,شیر/,کاهش,هزینه‌های,درمان؛,در,پی,پرداخت,یارانه,به,محصولات,لبنی Icana

علی‌ کائیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با تاکید بر ضرورت ارایه مشوق‌های کافی جهت افزایش سرانه مصرف شیر و محصولات لبنی٬ گفت: قیمت بالای محصولات لبنی و برخی باورهای غلط در خصوص وجود مواد یا روغن‌های مضر در شیر عامل کاهش تمایل مردم به مصرف این نوع محصولات است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه استفاده از شیر باید به عنوان وعده غذایی مهم در سبد مصرف خانوارها قرار گیرد٬ افزود: دولت باید هر طور شده با در نظر گرفتن یارانه برای شیر با هدف کاهش قیمت محصولات لبنی به افزایش مصرف این محصولات از سوی مردم کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری رشد انواع بیماری‌های مختلف در کشور٬ گفت: رشد بیماری‌هایی چون پوکی استخوان در کشور نتیجه رژیم غذایی نادرست در کشور و همچنین بی‌توجهی به مصرف روزانه شیر است.

وی با بیان اینکه دولت باید پرداخت یارانه به شیر را جهت کاهش هزینه‌های درمان در کشور جدی بگیرد٬ تصریح کرد: مسئولان باید بدانند که بی‌توجهی به پرداخت یارانه شیر در کشور به بیشتر شدن هزینه‌های درمان منجر خواهد شد.

کائیدی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی لازمه ترغیب مردم به مصرف محصولات لبنی است٬ گفت: مسئولان باید با شفاف سازی مراحل تهیه و عرضه محصولات لبنی نگرانی‌های مردم را در این رابطه و غیر استاندارد بودن تولیدات از بین ببرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌٬ با تاکید بر اینکه توجه به مصرف شیر در افراد کم سن و سال به ویژه دانش‌آموزان و همچنین مسن از ضروریات جامعه باید باشد٬ افزود: دولت باید در توزیع شیر در مدارس نیز جدیت بیشتری به خرج دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet