هفته دفاع مقدس
1393/10/26 12:33:15
سرویس فرهنگی
میرگلوبیات انتقاد کرد:

عدم تخصیص اعتبار به بسته های حمایتی زنان و بیمه زنان خانه دار در لایحه بودجه 94

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: اگر قصد داریم به طور جدی تغییری در حوزه زنان ایجاد کرده و اقدامات عملیاتی داشته باشیم باید بودجه مربوط به امور زنان را افزایش دهیم.
عدم تخصیص اعتبار به بسته های حمایتی زنان و بیمه زنان خانه دار در لایحه بودجه 94 نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: اگر قصد داریم به طور جدی تغییری در حوزه زنان ایجاد کرده و اقدامات عملیاتی داشته باشیم باید بودجه مربوط به امور زنان را افزایش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/87116.jpg عدم,تخصیص,اعتبار,به,بسته,های,حمایتی,زنان,و,بیمه,زنان,خانه,دار,در,لایحه,بودجه,94 Icana

شهلا میرگلوبیات در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با وجود دو برابر شدن بودجه تحکیم خانواده همچنان اعتبار کافی در اختیار این حوزه نیست، گفت: در بودجه سال 92 حدود 100 میلیارد تومان به حوزه زنان خانه دار تخصیص یافت و در بودجه سال 93 با رشد منفی 75 درصدی این مقدار به 15 میلیارد تومان کاهش یافت که سال 94 نیز همین رقم پیشنهاد شده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تصور می شود بودجه 45 میلیارد ریالی تشکل های جوانان و زنان زیاد باشد، گفت: از آنجایی که برنامه نحوه تخصیص این اعتبار مشخص نبوده و نظارت خاصی نمی شود احتمال دارد رقم این اعتبار بالا باشد.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم بازبینی نسبت به اعتبارات تخصیص یافته به حوزه زنان در لایحه بودجه 94 اذعان کرد: اگر قصد داریم به طور جدی تغییری در حوزه زنان ایجاد کرده و اقدامات عملیاتی داشته باشیم باید بودجه مربوطه را افزایش دهیم.

میرگلوبیات افزود: یکی از اقداماتی که باید تا کنون صورت می گرفت ارائه بسته های حمایتی و تشویقی زنان بود که در لایحه بودجه 94 لحاظ نشده است همچنین توقع داشتیم با توجه به مصوبه مجلس که دستگاه ها را مجاز به افزایش میزان مرخصی 9 ماهه زمان بارداری بانوان کرده است، اقدامی صورت گیرد که به علت مسائل مالی تا کنون دستگاه های دولتی دستوری صادر نکرده اند.

وی ادامه داد: همچنین انتظار داشتیم وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونت امور زنان تلاشی داشته باشند تا در لایحه بودجه 94 بیمه زنان خانه دار به مجلس بیاید و کار کارشناسی صورت گیرد که این امر نیز میسر نشد.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر موضوع بیمه زنان خانه دار از طریق مجلس به تصویب برسد می تواند به مرحله اجرا درآید و دفاع خوبی از آن خواهد شد اما متأسفانه در لایحه بودجه 94 چندان به این مسأله توجه نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet