هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلیلی مطرح کرد:

افزایش دو برابری وام خودرو به نام خریدار به کام خودروسازان و بانک ها

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره مسائل افزایش دوبرابری وام خودرو گفت؟ اگر قرار باشد بعد از افزایش دو برابری وام خودرو، سود حدود 25 درصدی نیز از گیرنده تسهیلات خودرو اخذ شود، می توان عنوان کرد که در این موضوع تنها بانک و خودروسازان به منافع خود می رسند.
جمعه 26 دی 1393 ساعت 13:02
افزایش دو برابری وام خودرو به نام خریدار به کام خودروسازان و بانک ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره مسائل افزایش دوبرابری وام خودرو گفت؟ اگر قرار باشد بعد از افزایش دو برابری وام خودرو، سود حدود 25 درصدی نیز از گیرنده تسهیلات خودرو اخذ شود، می توان عنوان کرد که در این موضوع تنها بانک و خودروسازان به منافع خود می رسند. http://cdn.icana.ir/d/019/57101.jpg افزایش,دو,برابری,وام,خودرو,به,نام,خریدار,به,کام,خودروسازان,و,بانک,ها Icana

اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره موضوع افزایش دو برابری وام خودرو گفت: با توجه به افزایش قیمت فروش خودرو در کشور، امکان خرید خودرو برای خانوارهای با درآمد کم و متوسط نیز کم شده، در این شرایط رویکرد خودورسازان، بانک ها  و لیزینگ برای اینکه بتوانند منابع مالی خرید خودرو مردم را تامین کنند ارائه تسهیلات بیشتر بانکی است.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت در صورت تامین منابع مالی خریداران خودرو از راهکار اخذ وام خودرو با نرخ بهره بالا، قیمت تمام شده خودرو برای مردم بیشتر از نرخ گران کنونی خودرو می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: بطور مثال اگر قرار باشد بعد از افزایش دو برابری وام خودرو، سود حدود 25 درصدی نیز از گیرنده تسهیلات خودرو اخذ شود، بانک و خودرو ساز به منافع خود می رسند اما خریدار خودرو تنها مجبور به پرداخت سود بالای تسهیلات بانکی و قیمت گران خودرو می شود، که این صحیح نیست.

جلیلی ادامه داد: تولیدکنندگان خودرو می توانند رویکرد اقساطی فروش خودرو را در پیش بگیرند اما اگر در این راه، از ظرفیت بانک ها استفاده کنند، مشتریان خودرو را مجبور خواهند کرد که علاوه بر پرداخت سود به خودروساز، به بانک نیز سود چند درصدی پرداخت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: قیمت خودرو در حال حاضر به اندازه کافی بالا است بنابراین خودروسازان از منابع مالی بانک ها در فرآیند تولید استفاده کنند./  

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000