آغاز هفته وحدت
1393/10/26 10:01:19
سرویس سیاسی
جهانگیرزاده:

غرب در مذاکرات با ایران، دچار خطای محاسباتی شد/تمدید، حصول توافق را سخت تر کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مولفه های جدید و تاثیرگذاری وارد عرصه مذاکرات ایران با ۱+۵ شده، رشد جمهوری خواه ها در کنگره امریکا را به عنوان عاملی برشمرد که می تواند در روند مذاکرات اثرگذار باشد.
غرب در مذاکرات با ایران، دچار خطای محاسباتی شد/تمدید، حصول توافق را سخت تر کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مولفه های جدید و تاثیرگذاری وارد عرصه مذاکرات ایران با 1+5 شده، رشد جمهوری خواه ها در کنگره امریکا را به عنوان عاملی برشمرد که می تواند در روند مذاکرات اثرگذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/80287.jpg غرب,در,مذاکرات,با,ایران،,دچار,خطای,محاسباتی,شد/تمدید،,حصول,توافق,را,سخت,تر,کرد Icana

جواد جهانگیرزاده در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دیدار دوجانبه ظریف و کری به منظور بررسی توافق جامع در مذاکرات ایران با 1+5 گفت: تمدید مذاکرات در آذرماه، کار را برای رسیدن به یک توافق جامع نهایی سخت تر کرد. در آن هنگام، غرب به ویژه اوباما و کری دچار خطای محاسباتی جدی شدند؛ یعنی درحالیکه حصول به توافق در اجلاس گذشته می توانست بار عظیمی را از دوش آنها بردارد، به تمدید زمان مذاکرات دل خوش کردند و همین امر نیز امکان حصول توافق را سخت تر می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چه من ناامید از رسیدن به توافق نیستم ولی باید منتظر ماند؛ انتظار کسب نتیجه زود هنگام از مذاکرات اخیر ظریف و کری نیز درست و دقیق نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مولفه های جدید و تاثیرگذاری وارد عرصه مذاکرات شده است، به رشد جمهوری خواه ها در کنگره امریکا اشاره کرد که به گفته او می تواند در روند مذاکرات ایران با 1+5 اثرگذار باشد و ادامه داد: با توجه به روی کار آمدن جمهوری خواه ها در کنگره، کمرنگ کردن اثر آنها بر مذاکرات، نیازمند زمان است.

تداوم روند کاهش قیمت نفت، به نفع امریکا نخواهد بود

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، درباره برخی تحلیل ها مبنی بر اینکه غرب موضوع مذاکرات را به به قیمت نفت گره زده تا ایران از مواضعش عقب نشینی کند، توضیح داد: امریکایی ها به نفت شیل دل بستند؛ در حالیکه بر اساس نظر کارشناسان، نفت شیل در صورتی ارزش سرمایه گذاری و استخراج دارد که بشکه ای 75 دلار باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: هرچه قیمت نفت پایین تر باشد، بهره آن را چینی ها خواهند برداشت؛ لذا امکان وصول چین به اقتصاد نخست دنیا بیشتر قابل تصور است ولی با توجه به اینکه استراتژی امریکایی ها به سمت غلبه بر اقتصاد چین بوده، چنین روندی را نخواهند پسندید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet