هدر اصلی
1393/10/26 12:05:06
سرویس اقتصادی
تاجگردون در تشریح اهمیت تصویب احکام دائمی بودجه در صرفه جویی وقت مجلس عنوان کرد:

افزایش 40 درصدی سرعت مجلس در بررسی بودجه با تصویب قانون احکام دائمی لوایح بودجه

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ۳۵ تا ۴۰ درصد از احکام لایحه بودجه در قالب احکام دائمی در لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به تصویب رسیده اند، گفت: با تصویب این موارد، فرصت بیشتری برای بررسی ردیف ها وجود خواهد داشت.
افزایش 40 درصدی سرعت مجلس در بررسی بودجه با تصویب قانون احکام دائمی لوایح بودجه رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه 35 تا 40 درصد از احکام لایحه بودجه در قالب احکام دائمی در لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به تصویب رسیده اند، گفت: با تصویب این موارد، فرصت بیشتری برای بررسی ردیف ها وجود خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/42957.jpg افزایش,40,درصدی,سرعت,مجلس,در,بررسی,بودجه,با,تصویب,قانون,احکام,دائمی,لوایح,بودجه Icana

غلامرضا تاجگردن در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تاثیر تصویب طرح احکام دائمی بودجه در سرعت بخشیدن به بررسی لایحه بودجه، گفت: حدود 35 تا 40 درصد از احکامی که دولت در لایحه بودجه پیشنهاد داده، مواردی است که در قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آمده و در مجلس نیز تصویب شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: با اقدامات صورت گرفته، می توان در همان روز نخست بررسی در صحن، 35 تا 40 درصد از احکام لایحه بودجه را کنار گذاشت و در اینصورت، زمان بیشتری را می توان صرف بررسی ردیف ها کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصویب قانون احکام دائمی بودجه، باعث کمتر شدن زمان بررسی لایحه بودجه خواهد شد، نیز بیان کرد: این موضوع تفاوت چندانی در زمان بررسی لایحه بودجه نخواهد داشت، چرا که با تصویب این احکام دائمی، زمان بیشتری برای بررسی ردیف ها وجود خواهد داشت.

رییس کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: برای بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، حداقل 2 تا 3 هفته زمان نیاز است و پس از آن لایحه در صحن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به تشکیل 5 کارگروه در کمیسیون تلفیق برای بررسی تمام ردیف ها، گفت: این کارگروه ها شامل کارگروه امور عمومی، امور دفاعی- امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و شرکتها و ردیف های متغیره هستند که تمامی اعضای هیات رییسه و کمیسیون های مختلف، با حضور در این کارگروه ها، طبق برنامه به بررسی خواهند پرداخت.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس در رابطه با زمان تصویب نهایی بودجه سال 94 نیز گفت: با توجه به احتمال تعطیل بودن مجلس در ایام دهه فجر، بررسی لایحه بودجه پس از تعطیلات آغاز شده و در اوایل اسفند، بودجه سال 94 تصویب خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet