هدر اصلی
1393/10/26 16:01:00
سرویس اقتصادی
امیرآبادی فراهانی عنوان کرد:

دولت از تبعات سیاسی حذف یارانه اقشار مرفه نهراسد/خطر به بیراهه رفتن هدفمندی در صورت تعلل دولت در حذف یارانه اقشار مرفه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم در مسیر بیراهه دولت دهم گام بر می دارد، گفت: محرومیت اقشار مرفه از یارانه نقدی، برای دولت تبعات سیاسی به همراه داشته و به نظر می رسد که قوه مجریه از این تبعات هراس داشته و این واهمه، بر مسایل اقتصادی، رفع محرومیت و تبعیض غلبه دارد.
دولت از تبعات سیاسی حذف یارانه اقشار مرفه نهراسد/خطر به بیراهه رفتن هدفمندی در صورت تعلل دولت در حذف یارانه اقشار مرفه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم در مسیر بیراهه دولت دهم گام بر می دارد، گفت: محرومیت اقشار مرفه از یارانه نقدی، برای دولت تبعات سیاسی به همراه داشته و به نظر می رسد که قوه مجریه از این تبعات هراس داشته و این واهمه، بر مسایل اقتصادی، رفع محرومیت و تبعیض غلبه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/42903.jpg دولت,از,تبعات,سیاسی,حذف,یارانه,اقشار,مرفه,نهراسد/خطر,به,بیراهه,رفتن,هدفمندی,در,صورت,تعلل,دولت,در,حذف,یارانه,اقشار,مرفه Icana

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره حذف یارانه ثروتمندان، گفت: آنچه مسلم است اینکه، قانون بودجه سال 93 توسط دولت اجرا نشده، چراکه بر اساس بودجه سال جاری، دولت موظف شده بصورت سالانه، رقمی را مشخص و بیش از آن، مبلغی را در قالب یارانه نقدی پرداخت نکند و این موضوع می توانست زمینه و مقدمه ای برای حذف اقشار مرفه از یارانه نقدی باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می رسد که حذف اقشار مرفه، علاوه بر کاستن از هزینه های دولت، باعث کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی شود، اما متاسفانه دولت توجه چندانی به این بخش ندارد.

وی با بیان اینکه دولت، از حذف اقشار مرفه واهمه دارد، تصریح کرد: محرومیت اقشار مرفه از یارانه نقدی، برای دولت تبعات سیاسی به همراه داشته و به نظر می رسد که قوه مجریه از این تبعات هراس داشته و ظاهرا این واهمه، بر مسایل اقتصادی، رفع محرومیت و تبعیض غلبه دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، هیچ تفاوتی میان دولت قبل و دولت فعلی وجود ندارد و اکنون همان بیراهه در ادامه مسیر دولت قبل طی می شود.

وی افزود: متاسفانه یارانه به محلی برای جمع آوری رای تبدیل شده و همین نگرانی های سیاسی باعث شده که دولت، حتی حذف 1 نفر را هم در برنامه نداشته باشند.

امیرآبادی فراهانی در خصوص بانک اطلاعاتی دولت نیز بیان کرد: دولت 39 پایگاه اطلاعاتی دارد که می توااند از طریق آنها به نتیجه مورد نظر دست یابد.

وی ادامه داد: دولت تنها 35 پایگاه اطلاعاتی بسیار دقیق در تامین اجتماعی دارد و 15 میلیون خانوار در این سازمان پرونده دارند که می توان از طریق این بانک اطلاعاتی، به حذف اقشار مرفه اقدام کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: پایگاه هایی از قبیل بانک اطلاعاتی نیروهای مصلح، کارمندان دولت، صندوقهای بازنشستگی، سازمان اسناد و اداره مالیاتی ازجمله مواردی هستند که می توان از طریق انها، به حذف اقشار مرفه اقدام کرد.

نماینده مردم قم در مجلس، مشکل کنونی را نبود اراده عنوان کرد و گفت: متاسفانه اراده حذف یارانه ثروتمندان در دولت مشاهده نمی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet