هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طبیب زاده نوری:

ایجاد بحران خانواده در آینده با عقد تفاهم نامه میان معاونت امور زنان و صندوق جمعیت سازمان ملل/ کمیسیون اصل 90 در حال پیگیری است

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: عقد تفاهم نمامه میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق جمعیت سازمان ملل یک تهدید امنیتی، سیاسی و فرهنگی است که اثرات آن را در آینده روی خانواده های سالم خود خواهیم دید.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 09:35
ایجاد بحران خانواده در آینده با عقد تفاهم نامه میان معاونت امور زنان و صندوق جمعیت سازمان ملل/ کمیسیون اصل 90 در حال پیگیری است عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: عقد تفاهم نمامه میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق جمعیت سازمان ملل یک تهدید امنیتی، سیاسی و فرهنگی است که اثرات آن را در آینده روی خانواده های سالم خود خواهیم دید. http://cdn.icana.ir/d/019/80249.jpg ایجاد,بحران,خانواده,در,آینده,با,عقد,تفاهم,نامه,میان,معاونت,امور,زنان,و,صندوق,جمعیت,سازمان,ملل/,کمیسیون,اصل,90,در,حال,پیگیری,است Icana

زهره طبیب زاده نوری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عقد هرگونه تفاهم نامه با مؤسسات بین المللی که برای کشور ما تعهدآور باشد، ممنوع است گفت: در پی توافقی که اخیرا بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق جمعیت سازمان ملل امضا شده است، امکانات مالی از سوی صندوق جمعیت سازمان ملل دراختیار این معاونت قرار گرفته که در ازای آن اطلاعاتی به خارج از کشور انتقال خواهد یافت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ مؤسسه مالی و اعتباری بین المللی بدون مطامع شخصی، اعتباری را در اختیار کشورهای دیگر قرار نمی دهد، یادآور شد: آژانس های بین المللی تا کنون سابقه مناسبی در خصوص رفتار با کشور ما نداشته و سابقه بدی در خصوص مسائل جمعیتی ایران داشته اند.

وی افزود: اکنون با عقد این تفاهم نامه با یک معضل اجتماعی و جمعیتی روبرو خواهیم شد که طبعات سیاسی و امنیتی برای کشور خواهد داشت این در حالی است که عقد قرارداد با مؤسسه ای مثل صندوق جمعیت سازمان ملل نیازمند بررسی های کلان سازمان های امنیتی و اطلاعاتی کشور بود.

طبیب زاده نوری در ادامه در خصوص این قرارداد گفت: وقتی طی این قرارداد تمام اطلاعات زنان سرپرست خانوار، به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار یک مجموعه خارجی قرار می گیرد بی معنا نیست چرا که اکنون آنها به واسطه این قرارداد می توانند به محل زندگی، محل کار، نوع تحصیلات، میزان درآمد و نحوه تماس با این افراد دست پیدا کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: از آنجایی که زنان سرپرست خانوار اغلب جزء اقشار آسیب پذیر هستند به خاطر تأمین هزینه های زندگی خود ممکن است مورد مطامع مختلف قرار بگیرند و دستگاه های اطلاعاتی خارجی نیز با دسترسی به این اطلاعات می توانند نقاط ضعف مالی آنها را هدف قرار داده و از آنها سوءاستفاده اطلاعاتی کنند.

وی در ادامه با تأکید بر حساسیت قضیه عنوان کرد: تعجب ما از این است که مجموعه ای تحت نظر نهاد ریاست جمهوری که باید دقت و ظرافت بیشتری در این زمینه داشته باشد چطور به راحتی از کنار این قضیه گذشته است.

طبیب زاده نوری در ادامه با بیان اینکه نقدهای اساسی به سایر مفاد این تفاهم نامه وارد است، اذعان کرد: در یکی از بندهای این تفاهم نامه آمده است که کارشناس هایی از ایران برای کسب تجارب اجتماعی و جمعیتی به کشور فندلاند اعزام شوند این در حالی است که به لحاظ جمعیتی و شاخصه های دینی، رویکردهای اعتقادی کشور 88 میلیونی ما به شدت مغایر با آن چیزی است که در کشور فندلاند آن هم تنها با 4 میلیون نفر جمعیت وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم همچنین گفت: فندلاند کشوری است که به اعتراف خود آنها حکومتی لائیک داشته و هیچ کدام از عناصر موجود در دولت آنها به دین و خدا اعتقادی ندارند لذا یک حکومت لائیک چگونه می تواند از نظر کارشناسی به ما ایده بدهد و باید دید ما چه معضل مشترکی با این کشور داریم که برای داشتن یک خانواده سالم می توانیم به آنها استناد کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری های کمیسیون اصل 90 در این خصوص بیان داشت: مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری باید توضیح دهند سفرها به چه دلیل صورت گرفته و محتوای آموزشی که با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل در خصوص خانواده سالم ایجاد شده چه آموزش هایی است.

طبیب زاده نوری در ادامه این قضیه را یک تهدید سیاسی، امنیتی و فرهنگی برای خانواده ها دانست و اظهار کرد: معتقدیم همانطور که این صندوق در بحث جمعیت پیشینه درستی نداشته و ماحصل عملکرد آن در گذشته به بحران جمعیتی در کشور کشیده شده در آینده نیز خانواده ایرانی را دچار بحران خواهد کرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در آینده آثار این تفاهم نامه دیده خواهد شد، خاطرنشان کرد: خانواده سالمی که بخواهد صندوق جمعیت برای ما طراحی کند به یک بحران مشابه بحران جمعیت در آینده برای ایران تبدیل خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000