هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی: مشکلات اقتصاد کشور تک مولفه ای نیست

لزوم تشکیل شورای چندجانبه برای رهایی از قوانین دست و پاگیر در حوزه صادرات

سرویس اقتصادی
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صادرات یک اولویت اقتصادی است، گفت: دولت یازدهم می تواند با انقلاب در نظام اداری کشور زمینه توسعه مطلوب اقتصادی را فراهم کند.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 10:57
لزوم تشکیل شورای چندجانبه برای رهایی از قوانین دست و پاگیر در حوزه صادرات رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صادرات یک اولویت اقتصادی است، گفت: دولت یازدهم می تواند با انقلاب در نظام اداری کشور زمینه توسعه مطلوب اقتصادی را فراهم کند. http://cdn.icana.ir/d/019/42791.jpg لزوم,تشکیل,شورای,چندجانبه,برای,رهایی,از,قوانین,دست,و,پاگیر,در,حوزه,صادرات Icana

کاظم جلالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی، خبرگزاری خانه ملت درباره موضوع راهکارهای تسریع در بخش صادرات کشور گفت: برای درمان مشکلات اقتصادی در تمامی ابعاد، باید شورایی مانند شورای پزشکی در درمان بیماری ها در کشور تشکیل شود به دلیل اینکه مشکلات کنونی اقتصادی تک مولفه ای نیست.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: الگوها و مولفه های اقتصادی به یکدیگر وابسته هستند بنابراین برنامه ریزی برای توسعه صادرات باید با لحاظ تاثیرات دیگر مولفه های اقتصادی سنجیده و انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: توسعه صادرات، مستلزم توجه به افزایش و ارتقای بخش تولید در کشور بوده  بطور مثال در بخش شیلات ظرفیت های خوبی در کشور وجود دارد که باید از آن استفاده شود.

جلالی ادامه داد: در کشوری مانند نروژ سالانه میلیاردها دلار از راه  صادرات در بخش شیلات درآمد حاصل می شود این در حالی است که با وجود برخورداری از دریاها وسیع در مناطق جنوبی و شمالی کشور از ظرفیت مطلوب بخش صادرات محصولات شیلاتی استفاده نمی شود.

وی گفت: برخی ها عنوان می کنند به دلیل ضعف در بخشی از قوانین صادراتی با مشکل در این موضوع روبرو هستیم، این در حالی است که بارها این موضوع را بیان داشته ایم که اگر دولتی ها و کارشناسان احساس وجود قوانین زائدی در حوزه هایی مانند صادرات را دارند اعلام کنند تا به آن رسیدگی شود.

انقلاب در نظام اداری لازمه رهایی از قوانین دست و پاگیر در حوزه صادرات است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس افزود: باید پذیرفت بروکراسی اداری کشور ما، دست و پا گیر بوده بطور مثال در ذیل برخی قوانین، مقررات دشواری تدوین شده که برای توسعه اقتصادی باید در آن بازنگری جدی صورت گیرد نباید فراموش کرد در سال های گذشته هر دولتی در طول فعالیت خود عنوان کرده به سوی چابک سازی حرکت می کند اما تاکنون این مهم بصورت مطلوب اجرایی نشده است.

جلالی گفت: دولت یازدهم می تواند با انقلاب در نظام اداری کشور زمینه توسعه مطلوب اقتصادی را فراهم کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یاد آور شد: صادرکنندگان کشور نیز باید به کیفیت کالاهای صادراتی توجه کنند تا در قابت با کشورهای دیگر بتوانند بازارهای بیشتری را به دست آورند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000