شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار ضمن اشاره به طرح مجلس برای تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان مطرح کرد:

تشکیل دیوان اصل 90 تا پایان سال/دستور ویژه رئیس مجلس برای تسریع مراحل

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه دیوان اصل 90 احتمالا تا پایان سال تشکیل می‌شود، گفت: با دستور هفته گذشته رئیس مجلس طرح دیوان شدن این کمیسیون، در هفته‌های آتی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 12:11
تشکیل دیوان اصل 90 تا پایان سال/دستور ویژه رئیس مجلس برای تسریع مراحل رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه دیوان اصل 90 احتمالا تا پایان سال تشکیل می‌شود، گفت: با دستور هفته گذشته رئیس مجلس طرح دیوان شدن این کمیسیون، در هفته‌های آتی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/57407.jpg تشکیل,دیوان,اصل,90,تا,پایان,سال/دستور,ویژه,رئیس,مجلس,برای,تسریع,مراحل Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره نشست هفته گذشته کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس، گفت: در این نشست درباره طرح دیوان شدن، کمیسیون اصل90 بحث و گفت‌وگو شد، که در نهایت رئیس مجلس دستور پیگیری هر چه سریع‌تر این طرح را صادر کرد.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طرح دیوان شدن، کمیسیون اصل90 هم اکنون آخرین مراحل بررسی و تصویب را در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس می‌گذارند و با دستور هفته گذشته رئیس مجلس این طرح در هفته‌های آتی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح دیوان شدن، کمیسیون اصل90 احتمالا تا پایان سال جاری تصویب و به مرحله اجرا در می‌آید، افزود:‌ در صورت تبدیل شدن این کمیسیونبه دیوان حدود و اختیارات آن تقویت خواهد شد، از طرف دیگر به نظر من حتی شعبات دیوان باید در استان‌ها دایر شود تا به صورت گسترده این بخش به وظایف خود بپردازد.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با اعلام اینکه سالانه حدود 6هزار شکایت از دستگاه‌های اجرایی و قوای سه گانه به کمیسیون اصل 90 واصل می‌شود، افزود: بررسی و پیگیری این پرونده‌ها نیازمند سازمانی گسترده است، از این رو تشکیل دیوان در این حوزه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000