هفته دفاع مقدس
1393/10/27 13:12:53
سرویس اجتماعی
ابوترابی مطرح کرد:

تناسبی بین جرم و مجازات استفاده از سلاح سرد وجود ندارد/لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد در نوبت بررسی صحن

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت تصویب نهایی و اجرای لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد٬ گفت: با تصویب این لایحه در مجلس شاهد کاهش جرایم ناشی استفاده از سلاح سرد و همچنین افزایش امنیت در کشور خواهیم بود.
تناسبی بین جرم و مجازات استفاده از سلاح سرد وجود ندارد/لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد در نوبت بررسی صحن عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت تصویب نهایی و اجرای لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد٬ گفت: با تصویب این لایحه در مجلس شاهد کاهش جرایم ناشی استفاده از سلاح سرد و همچنین افزایش امنیت در کشور خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/42923.jpg تناسبی,بین,جرم,و,مجازات,استفاده,از,سلاح,سرد,وجود,ندارد/لایحه,تشدید,مجازات,استفاده,از,سلاح,سرد,در,نوبت,بررسی,صحن Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از رشد آمار جرایم ناشی از استفاده از سلاح سرد، گفت: به نظر می‌رسد به دلیل وجود نقص در قانون شاهد استفاده گسترده از سلاح سرد هستیم که در این زمینه باید بازبینی هایی صورت گیرد.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد بر بر ضرورت تصویب و اجرای سریع‌تر آن تاکید کرد و افزود: بررسی این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس به اتمام رسیده و در حال حاضر در نوبت رسیدگی در صحن قرار دارد.

وی با بیان اینکه با توجه در اولویت‌ قرار داشتن طرح‌های بسیاری برای رسیدگی در صحن لایحه مذکور در سال آتی بررسی خواهد شد٬ افزود: در حال حاضر مجازات مجرمانی که از سلاح سرد استفاده می‌کنند، با نوع جرمشان متناسب نیست از این رو امید است به زودی این مشکل با تصویب نهایی طرح ممنوعیت بکارگیری از سلاح سرد برطرف ‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه بسیاری از جرایم در کشور ما از جمله زورگیری‌ها٬ قتل‌ها٬ تجاوزها و ضرب و جرح‌های عمدی با سلاح سرد رخ می‌دهد٬ تصریح کرد: با تصویب لایحه مذکور و اجرای آن از سوی دولت به طور حتم شاهد کاهش جرایم٬ ارتقا امنیت در کشور و همچنین کاهش حجم ورودی افراد به زندان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه لحاظ شدن خرید و فروش سلاح سرد در زمره جرایم را با تصویب لایحه تشدید مجازات استفاده از سلاح سرد شاهد خواهیم بود٬ گفت: زمانی که افراد نتوانند سلاح سرد از جمله قمه و امثال آن را تهیه کنند به طور حتم فکر استفاده از آن را نیز از سر بیرون خواهند کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ یادآور شد: امید است با تسریع بررسی لایحه مذکور در مجلس هر چه سریع‌تر شاهد توقف جرایم ناشی از استفاده از سلاح سرد باشیم.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، تا پایان آبان ماه امسال 84 مورد فوت ناشی از سلاح سرد در استان تهران رخ داده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات ناشی از سلاح سرد 80 مورد اعلام شده بود رشد 5 درصدی را نشان می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet