هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ثروتی:

پیمان های پولی دو جانبه به سهولت مبادلات می انجامد/دولت جدی تر اقدام کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: اجرای پیمان های پولی دوجانبه به سودآوری کشورهای طرف معامله منتهی شده و انتظار می رود دولت هم در این زمینه جدی تر وارد عمل شود.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 12:29
پیمان های پولی دو جانبه به سهولت مبادلات می انجامد/دولت جدی تر اقدام کند عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: اجرای پیمان های پولی دوجانبه به سودآوری کشورهای طرف معامله منتهی شده و انتظار می رود دولت هم در این زمینه جدی تر وارد عمل شود. http://cdn.icana.ir/d/019/42830.jpg پیمان,های,پولی,دو,جانبه,به,سهولت,مبادلات,می,انجامد/دولت,جدی,تر,اقدام,کند Icana

موسی الرضا ثروتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تاثیر اجرای پیمان های پولی دو جانبه در رونق اقتصاد، گفت: اکنون 50 کشور دنیا با اجرای پیمان های پولی، دلار را از مبادلات تجاری حذف کرده اند که این موضوع باعث کاهش وابستگی آنها به دلار شده است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : مراودات ما هم، اکنون تنها با چند کشور بوده و انعقاد قراردادهای پولی دو جانبه، مبادلات را آسان و به نفع طرفین معامله می کند.

 وی تصریح کرد: در پیمان های پولی دوجانبه، کشورهای طرف معامله، بانکی را معرفی و از محل توافقات، مبادلات پایاپای انجام می دهند، این امر علاوه بر سهولت مبادلات، به کاهش وابستگی به سایر ارزها نیز منتهی می شود.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس آمریکا را بدهکارترین کشور دنیا معرفی کرد و گفت : چاپ اسکناس در آمریکا بدون پشتوانه مالی بوده و عرضه تولید ملی، در ازای دریافت پول بدون پشتوانه، به ضرر کشور است، از این رو احتمال ایجاد چالش، با بر هم خوردن نظم اقتصادی در آمریکا، امری طبیعی و نزدیک به واقعیت است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس انعقاد پیمان های پولی دو جانبه را به سود تمامی کشورها دانست و گفت: این موضوع به سودآوری کشورهای طرف معامله منتهی شده و انتظار می رود دولت هم در این زمینه جدی تر وارد عمل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000