شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پژمان‌فر:

دولت اعتباری برای بیمه هنرمندان در لایحه بودجه 94 در نظر نگرفته است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم توجه هنرمندان تاکید کرد: بیمه کردن هنرمندان کار بزرگی نیست و از حقوق اولیه آنها است. اما دولت در لایحه بودجه 94 برای این منظور ردیفی در نظر نگرفته است.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 12:24
دولت اعتباری برای بیمه هنرمندان در لایحه بودجه 94 در نظر نگرفته است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم توجه هنرمندان تاکید کرد: بیمه کردن هنرمندان کار بزرگی نیست و از حقوق اولیه آنها است. اما دولت در لایحه بودجه 94 برای این منظور ردیفی در نظر نگرفته است. http://cdn.icana.ir/d/019/68262.jpg دولت,اعتباری,برای,بیمه,هنرمندان,در,لایحه,بودجه,94,در,نظر,نگرفته,است Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو باخبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید برای هنرمندان امنیت شغلی و معیشتی ایجاد کنیم، گفت: بیمه شدن هنرمندان، امنیت روحی و روانی برای این قشر ایجاد می‌کند، البته اعتقاد دارم با بیمه کردن آنها کار بزرگی انجام نمی‌دهیم اما برای آنها ارزشمند است.

نمایند مردم مشهد و کلات اعتقاد دارد که اینکه هنرمندان احساس کنند دولت و مسئولان به آنها توجه دارد، انگیزه لازم برای تخیل هنر را در آنها افزایش می‌دهد، از این جهت، بیمه کردن این قشر جامعه لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: از آنجا که بیمه شدن هنرمندان برای آنها ارزشمند است باید تمام تلاش خود را برای اینکه بیمه آنها سر و سامانی بگیرد، به کار خواهیم گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: اگر کار مثبتی برای بیمه شدن هنرمندان در نظر گرفته نشود، آنها دلسرد خواهند شد و کمترین انتظار این قشر آن است که مسئولان، توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشند.

پژمان فر با اشاره به این که بیمه هنرمندان بالای 50 سال صنایع دستی به 30 میلیارد بودجه نیاز دارد،  گفت: متاسفانه بیمه شدن هنرمندان در اولویت بودجه نویسی دولت نبود و ردیفی برای این منظور در لایحه بودجه 94 لحاظ نشده است.

این نماینده ادامه داد: از نگاه مجلس، پیشنهاد بیمه هنرمندان باید در اولویت لایحه بودجه قرار می‌گرفت اما دولت نسبت به این موضوع توجهی ندارد.

وی در خصوص اینکه مجلس نیز نمی‌تواند چنین پیشنهادی در لایحه بودجه داشته باشد، توضیح داد: از آنجا که دولت اعلام کرده است نسبت به تغییر در لایجه بودجه سال 94، انعطافی نخواهد داشت، دست مجلس در ایجاد ردیفی برای بیمه هنرمندان در بودجه بسته است.

عضو کمیسیون فرهنگی همچنین گفت: از سوی دیگر، ایجاد ردیفی برای بیمه هنرمندان از سوی مجلس کار ساده‌ای نیست. از آنجا که ملزم شدن دولت به بیمه کردن هنرمندان بار مالی دارد، مجلس با وضعیت نامناسب منابع مالی نمی‌تواند به راحتی منابع لازم برای این کار را پیش روی دولت باز کند. بنابراین مجلس امکان چنین کاری را ندارد.

از آنجایی که هنرمند با کار هنری خود، افتخار هنری برای مملکت کسب می‌کند‌، ارزآوری و اشتغال ایجاد می‌کند، بیمه اولین حق یک هنرمند است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000