هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

طرح ۲ فوریتی مجلس برای اعمال قانون بانک‌ها در مؤسسات مالی و اعتباری

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از تهیه و تدوین طرح اعمال قانون بانک‌ها برای مؤسسات مالی و اعتباری و صندوق‌های قرض‌الحسنه خبر داد.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 10:26
طرح ۲ فوریتی مجلس برای اعمال قانون بانک‌ها در مؤسسات مالی و اعتباری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از تهیه و تدوین طرح اعمال قانون بانک‌ها برای مؤسسات مالی و اعتباری و صندوق‌های قرض‌الحسنه خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/49271.jpg طرح,۲,فوریتی,مجلس,برای,اعمال,قانون,بانک‌ها,در,مؤسسات,مالی,و,اعتباری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین طرح اعمال قانون بانک‌ها برای موسسات مالی و اعتباری در خانه ملت خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این طرح گفت: ماده 39 قانون پولی و بانکی کشور میزان نظارت بانک مرکزی را بر بانک‌های کشور تعیین کرده، این نظارت بر بانک‌های کشور اعمال می‌شود و ممکن است این تعبیر از سوی برخی مطرح شود که ما صندوق قرض‌الحسنه یا مؤسسه هستیم و این قانون شامل ما نمی‌شود که طبق قانون اینگونه نیست زیرا کار تمامی آنها کار بانکی محسوب می‌شود.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه در این طرح ۲ فوریتی به دنبال آن هستیم که مصوب کنیم هیچ تفاوتی بین بانک‌ها و مؤسسات و صندوق‌ها وجود ندارد و بانک مرکزی باید به صورت یکسان با آنها برخورد کند، خاطرنشان کرد: باید نظارت دقیق بر روی بانک‌ها، مؤسسات، صندوق‌های قرض‌الحسنه و ... اعمال شود.

وی اضافه کرد: در این طرح به دنبال آنیم که نظارت بر روی تمامی مؤسسات پولی و مالی به صورت یکسان انجام شود زیرا این مؤسسات در واقع کارکرد بانکی دارند و به همین دلیل باید قانون نیز با آنها مانند بانک برخورد کند.در واقع برخی مجوز صندوق می‌گیرند اما کار بانکی انجام می‌دهند که در این طرح تمامی این مباحث را لحاظ کرده‌ایم./

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000