هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجابت:

تفاوت ما با کشورهای سرمایه‌دار این است که عدالت اجتماعی برای ما مهم است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: انرژی در کشور ما ارزان است که این مسأله منطقی نیست، ولی وقتی بحث افزایش قیمت انرژی را مطرح می‌کنیم باید راهکار جدی برای اقشار آسیب‌پذیر ارائه دهیم.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 12:43
تفاوت ما با کشورهای سرمایه‌دار این است که عدالت اجتماعی برای ما مهم است عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: انرژی در کشور ما ارزان است که این مسأله منطقی نیست، ولی وقتی بحث افزایش قیمت انرژی را مطرح می‌کنیم باید راهکار جدی برای اقشار آسیب‌پذیر ارائه دهیم. http://cdn.icana.ir/d/019/44008.jpg تفاوت,ما,با,کشورهای,سرمایه‌دار,این,است,که,عدالت,اجتماعی,برای,ما,مهم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛حسین نجابت درباره احتمال افزایش قیمت آب و برق، با تأکید براین‌که فرق ما با کشورهای سرمایه‌دار این است که عدالت اجتماعی برای ما مهم است، عنوان کرد: گاهی دولت پیشنهاداتی برای افزایش قیمت می‌آورد اما نمی‌گوید که چه اتفاقی برای اقشار آسیب‌پذیر خواهد افتاد، اگر هم اکثر نمایندگان مخالفت می‌کنند به خاطر این بلاتکلیفی است.

او ادامه داد: وقتی بحث سهمیه‌بندی انرژی مطرح شد، قصد ما این بود که قیمت‌های انرژی به تدریج واقعی شود و سهمیه یارانه‌ای به اشکال مختلف برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته شود. در حال حاضر دولت در حوزه برق و آب کسری دارد که این کسری، واقعی است، دولت می‌خواهد کسری‌اش را از طریق افزایش قیمت جبران کند.

نجابت بر لزوم اصلاح فناوری و زیرساخت‌های کشور در زمینه‌هایی مثل آب و برق نیز تأکید کرد و افزود: در حوزه گرمایشی و سرمایشی اول باید فناوری اصلاح شود و بعد بتوان مردم را به صرفه‌جویی و کار فرهنگی تشویق کرد، اما ابتدا به ساکن و بدون اصلاح فناوری به سراغ مردم رفتن کاری نیست که به نظرم جواب دهد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000