هفته دفاع مقدس
1393/10/27 10:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی فر:

مجلس در حال بررسی تعیین نرخ حقوق کارگران برای سال 94 است

عضو فراکسیون کار و کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه توجه جدی به اقتصاد مقاومتی و درون زا می‌شود، گفت: مجلس در حال بررسی تعیین نرخ حقوق کارگران برای سال ۹۴ است.
مجلس در حال بررسی تعیین نرخ حقوق کارگران برای سال 94 است عضو فراکسیون کار و کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه توجه جدی به اقتصاد مقاومتی و درون زا می‌شود، گفت: مجلس در حال بررسی تعیین نرخ حقوق کارگران برای سال 94 است. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg مجلس,در,حال,بررسی,تعیین,نرخ,حقوق,کارگران,برای,سال,94,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه برنامه ششم توسعه کشور هنوز در مرحله تدوین قرار دارد و باید توسط دولت به مجلس ارائه شود، اظهار داشت: این برنامه هنوز توسط دولت به مجلس ارائه نشده است، اما آنچه که در این برنامه به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل مورد توجه قرار گرفته پرداختن به رشد اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی مورد قبول در کشور باید به توانمندی‌های اقتصادی داخلی پرداخته شود، گفت: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که کشور به رشد اقتصادی رسیده که بتوانیم از توانایی‌های داخلی در حوزه افزایش تولید، کارآفرینی، اشتغال و کاهش وابستگی صنعتی به خارج بهره‌برداری کافی را داشته باشیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بر این مسائل توجه جدی دارد؛ تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین اصلی است که در برنامه ششم در بخش اقتصاد به آن توجه و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی کشور بر اساس آن صورت می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه دولت گذشته و دولت فعلی نیز در همین سال‌های پایانی اجرای برنامه پنجم رویکرد اقتصادی کشور را به سمت توجه به توانمندی‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی تغییر دادند، خاطرنشان کرد: اجرای درست این برنامه قطعا کشور را از بحران‌های اقتصادی که دشمن به روش‌های مختلف برای ما ایجاد می‌کند نجات می‌دهد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به اینکه بخش‌هایی از برنامه پنجم توسعه هنوز اجرایی نشده و یا به صورت ناقص اجرا شده، افزود: این برنامه دارای بخش‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، صنعتی، تولید، فناوری اطلاعات بهداشت و درمان است که باید مورد بررسی بازبینی قرار گیرد تا آن قسمت‌هایی که به صورت ناقص اجرا شده و به هدف اصلی نرسیده تقویت شوند.

سبحانی‌فر با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده گفت: جلسات مختلفی با نمایندگان کارفرمایان، کارگران و مسئولان تامین اجتماعی در فراکسیون به صورت مداوم برگزار شده است.
عضو فراکسیون کار و کارگری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعضای فراکسیون در حال بررسی و آنالیز سبدهای کالایی ویژه خانوار هستند که شامل 40 قلم کالای مورد نیاز می‌شود.

سبحانی‌فر متذکر شد: قیمت برخی از این کالاها از نرخ تورمی کمتر و قیمت برخی نیز دارای نرخ تورمی بالایی است که با توجه به اعلام نرخ تورم از سوی بانک مرکزی، در حال بررسی هستیم تا بتوانیم دستمزد کارگران را طوری تعیین کنیم که حقی از حقوقشان مورد اجحاف قرار نگیرد و پاسخگوی زندگیشان باشد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet