هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قادری مطرح کرد:

تاثیرات مثبت و منفی کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد/بودجه بدون نفت یک شبه محقق نمی شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح تاثیرات مثبت و منفی کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد، گفت: افراط و تفریط در شرایطی که اقتصاد با چالشهای بسیاری دست به گریبان است غیر منطقی بوده و بهتر است که در یک مسیر تعریف شده و به آهستگی و مرتب گام برداریم تا با خروج نفت از بودجه، شاهد تشدید مشکلات نباشیم.
شنبه 27 دی 1393 ساعت 13:10
تاثیرات مثبت و منفی کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد/بودجه بدون نفت یک شبه محقق نمی شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح تاثیرات مثبت و منفی کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد، گفت: افراط و تفریط در شرایطی که اقتصاد با چالشهای بسیاری دست به گریبان است غیر منطقی بوده و بهتر است که در یک مسیر تعریف شده و به آهستگی و مرتب گام برداریم تا با خروج نفت از بودجه، شاهد تشدید مشکلات نباشیم. http://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg تاثیرات,مثبت,و,منفی,کاهش,درآمدهای,نفتی,بر,اقتصاد/بودجه,بدون,نفت,یک,شبه,محقق,نمی,شود Icana

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با ضرر کاهش درآمدهای نفتی به اقتصاد کشور، گفت: افت قیمت نفت در بازارهای جهانی، بر یک اقتصاد وابسته مانند اقتصاد کشور ما، تاثیرات منفی بسیاری خواهد داشت، اما اگر این افت قیمت ها به کاهش وابستگی منتهی شود، نه تنها آسیب ندیده ایم، بلکه سود هم کرده ایم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: درآمدهای نفتی باید در بخش هایی نظیر توسعه زیرساختها، توانمند کردن بخشهای غیر دولتی و حمایت از فعالیت های نوآورانه و مبتکرانه مورد استفاده قرار گیرد و در صورت حذف یکباره این درآمدها، در زمینه توسعه با مشکلاتی مواجه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: یکی از جایگزین های درآمدهای نفتی، استفاده از ظرفیت های مالیاتی است، اما در زمانی که کشور با عاملی مانند رکود مواجه است، فشار مالیاتی غیر منطقی بوده و باید بخش های غیر دولتی مورد حمایت قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: واگذاری طرح های تملک دارایی نیز یکی دیگر از جایگزین های دیگر درآمد نفت است، اما در صورتی که دولت، بخش خصوصی را تواندمند نکند، مردم منابع لازم برای حضور در فعالیت های بزرگ را ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه کاهش درآمدهای نفتی در بخش های مختلفی اثر گذار است، گفت: بطور مثال، زمانی که درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت کاهش یابد، بالطبع  ورادات هم با مشکل مواجه خواهد شد و کاهش وابستگی به نفت، باید به مرور در دستورکار قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا می توان در عرض یکسال، بودجه را کاملا بدون نفت تنظیم کرد، نیز بیان کرد: افراط و تفریط در شرایطی که اقتصاد با چالش های بسیاری دست به گریبان است غیر منطقی بوده و بهتر است که در یک مسیر تعریف شده و به آهستگی و مرتب گام برداریم تا با خروج نفت از بودجه، شاهد تشدید مشکلات نباشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار