آغاز هفته وحدت
1393/10/27 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی:

نظام تحت تاثیر فشارها از مواضع ارزشی خود عقب‌نشینی نمی‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر غلط بودن تحلیل تاثیرپذیری ایران از طریق اعمال فشار گفت: سابقه نشان داده است که نظام تحت تاثیر این فشارها از چارچوب‌های ارزشی خود عقب‌نشینی نمی‌کند.
نظام تحت تاثیر فشارها از مواضع ارزشی خود عقب‌نشینی نمی‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر غلط بودن تحلیل تاثیرپذیری ایران از طریق اعمال فشار گفت: سابقه نشان داده است که نظام تحت تاثیر این فشارها از چارچوب‌های ارزشی خود عقب‌نشینی نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43045.jpg نظام,تحت,تاثیر,فشارها,از,مواضع,ارزشی,خود,عقب‌نشینی,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛محمد اسماعیلی  با اشاره به خوشبینی موجود در بین دو طرف مذاکره‌کننده ایرانی و آمریکایی اظهار داشت: آنها به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات خوشبین هستند، در حالی که سابقه طرف مقابل مذاکره نشان می‌دهد که در مورد نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات نباید خیلی خوشبین بود.

وی تاکید کرد: نتیجه‌بخش بودن مذاکرات هسته‌ای بین ایران و آمریکا منوط به کوتاه آمدن طرف مقابل و خارج شدن آنها از تاثیرپذیری مواضع رژیم صهیونیسم است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اطلاع‌رسانی انجام شده در مورد تاثیرگذاری رژیم صهیونیستی در مورد عدم نتیجه‌گیری در دور گذشته مذاکرات افزود: بر اساس این اطلاعات عامل اصلی شکست مذاکرات در دوره‌های گذشته این رژیم بوده است.

این مسئول با بیان اینکه در مذاکرات در حال انجام هم روند گذشته پیگیری می‌شود، ادامه داد: آنها از روش فشار بر کاهش قیمت نفت برای تاثیرگذاری بر مذاکرات استفاده می‌کنند.

اسماعیلی با تاکید بر غلط بودن تحلیل تاثیرپذیری ایران از فشارهای ایجاد شده از طریق کاهش قیمت نفت تصریح کرد: سابقه نشان داده است که نظام تحت تاثیر این فشارها از چارچوب‌های ارزشی خود عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی به بهانه‌های دشمن برای تحریم‌های وضع شده ضد ایران اشاره کرد و گفت: آنها مرتب مسئله‌ای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را مطرح می‌کنند که ایران بارها اعلام کرده است که برنامه‌ای برای تولید آن ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به امتیازات داده شده از طرف ایران برای اثبات حسن نیت خود در مذاکرات هسته‌ای بیان داشت: در حال حاضر امتیازدهی طرف مقابل ضامن نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات محسوب می‌شود.

این مسئول در پاسخ به سئوالی در مورد اختلافات موجود در بین دولت و کنگره آمریکا گفت: حرف و حدیث‌های مطرح شده در مورد این اختلافات یک موضوع داخلی مربوط به خود آنهاست و بدون شک آنها می‌توانند این مشکلات را حل کنند.

اسماعیلی دولت آمریکا را طرف مذاکره دولت ایران عنوان کرد و افزود: دولت ایران مباحث خارج از این موضوعات را نمی‌پذیرد و مسائل داخلی آمریکا ربطی به ما ندارد./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet