آغاز هفته وحدت
1393/10/27 13:25:04
سرویس بین الملل
شوهانی تاکید کرد؛

وهابیون جایگاهی در یمن ندارند/ ترس آل سعود از قدرت گرفتن شیعیان و انصارالله دریمن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروهک های افراطی و وهابی هیچ جایگاهی در یمن ندارند، گفت: تنش و آشوب حاصل از فعالیت تروریست ها در یمن روزی دامن آل سعود را می گیرد.
وهابیون جایگاهی در یمن ندارند/ ترس آل سعود از قدرت گرفتن شیعیان و انصارالله دریمن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروهک های افراطی و وهابی هیچ جایگاهی در یمن ندارند، گفت: تنش و آشوب حاصل از فعالیت تروریست ها در یمن روزی دامن آل سعود را می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/63850.jpg وهابیون,جایگاهی,در,یمن,ندارند/,ترس,آل,سعود,از,قدرت,گرفتن,شیعیان,و,انصارالله,دریمن Icana

احمد شوهانی درگفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درواکنش به تشکیل امارت اسلامی دریمن ازسوی شبکه تروریستی القاعده و اینکه گفته می شود عربستان نقش اساسی در این زمینه داشته است، گفت: عربستان از قدرت گرفتن شیعیان در برخی کشورها نظیرعراق ، لبنان و یمن واهمه داشته و دولت آل سعود در حال حاضر هیچ گونه پایگاه مردمی و مشروعیت داخلی ندارد، بنابراین دولت عربستان به دنبال بی نظمی ، نا آرامی و بی ثباتی در کشورهایی نظیریمن است، البته اینگونه اقدامات ازسوی عربستان پیشتردر سوریه و عراق نیزمشاهده شده است.

نماینده مردم ایلام درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه عربستان دچار اشتباه محاسباتی شده و گروهک های تروریستی و تندرو مانند القاعده، داعش و گروه های افراطی هیچ جایگاهی در یمن ندارند، زیرا این گروهک ها اگر پایگاهی هم دریمن ایجاد کنند، اما سرانجام با توجه به وضعیت شکننده داخلی عربستان به سراغ پادشاهان این کشور هم خواهند رفت، البته بازهم باید تاکید کرد که گروه های تندور و افراطی وهابی در یمن نمی توانند مشکل سازباشند.

وی با تاکید براینکه شیعیان و انصارالله دریمن ازقدرت خارق العاده ای برخوردار هستند، افزود: خوشبخاته شیعیان درهمین مدت اندک نشان دادند که با اکثرگروهک های تروریستی توان مقابله را دارند و عربستان که در گذشته به دنبال تصاحب سوریه، لبنان و عراق بود با شکست های بسیاری در عرصه بین الملل روبه رو شده است، ولی باید اشاره کرد که دولت یمن اقتدار لازم را در برخورد با دخالت های عربستان ندارد و حرف اول را انصارالله بیان می کند.

شوهانی تصریح کرد: شاید دولت عربستان بتواند بی ثباتی دریمن را دنبال کنند، اما به طور قطع اهداف آنها در عراق، سوریه و یمن شکست می خورد، بنابراین با توجه به اینکه دولت یمن بسیارشکننده بوده و ازاقتدار لازم برخوردار نیست، عربستانی ها اعتقاد دارند که دولت این کشور باید ضعیف و غیرمردمی باشد تا تبعات حاصل از انقلاب مردمی در یمن دامن گیرعربستان نشود.

وی ادامه داد: بهترین دولت در یمن ازدید آل سعود، دولت نزدیک به عربستان، غیر مردمی ووهابی است، زیرا پادشاهان سعودی ازهرگونه حرکت های دموکراتیک و مردمی وحشت دارند، بنابراین آل سعود با ترس ازقدرت گرفتن شیعیان و انصار الله به دنبال ایجاد تنش و آشوب در یمن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: رویکرد عربستان دربحرین، عراق، سوریه و لبنان قابل قبول نبوده و دولت این کشور در میان افکارعمومی ملت های عرب جایگاهی ندارد، البته عربستان در مقطعی خواهان کسب رهبری جهان عرب بود که این موضوع را هم در حال حاضر ازدست دادند، بنابراین دولت عربستان به دلیل اینکه پایگاه مردمی ندارد بسیار شکننده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، معاون نخست وزیر یمن در گزارشی در پارلمان این کشور اعلام کرد که گروهک تروریستی القاعده در صدد تشکیل امارت در استان‌های این کشور است.ازسوی دیگر یکمنبع سیاسی یمنی اعلام کرده که عربستان سعودی به رئیس‌جمهور یمن درباره آنچه تلاش انصارالله برای سیطره بر استان نفتی «مأرب» می‌خواند، هشدار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet