اربعین حسینی
1393/10/27 13:40:48
سرویس فرهنگی

کمیسیون فرهنگی انتشار فیلم اهانت‌بار علیه پیامبر(ص)را محکوم می‌کند

شرکت گوگل در اقدامی قابل تامل از دستگاه قضایی آمریکا درخواست کرد در حکم قبلی‌اش درباره منع انتشار یک فیلم اهانت‌بار علیه پیامبر اسلام (ص) در یوتیوب، تجدیدنظر کند، تا بتواند فیلمی در این زمنیه منتشر کند، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس این کار را محکوم کرد.
کمیسیون فرهنگی انتشار فیلم اهانت‌بار علیه پیامبر(ص)را محکوم می‌کند شرکت گوگل در اقدامی قابل تامل از دستگاه قضایی آمریکا درخواست کرد در حکم قبلی‌اش درباره منع انتشار یک فیلم اهانت‌بار علیه پیامبر اسلام (ص) در یوتیوب، تجدیدنظر کند، تا بتواند فیلمی در این زمنیه منتشر کند، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس این کار را محکوم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43347.jpg کمیسیون,فرهنگی,انتشار,فیلم,اهانت‌بار,علیه,پیامبر(ص)را,محکوم,می‌کند Icana

سیدعلی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین کاریکاتوری که با موضوع اهانت علیه پیامبر اسلام منتشرشد، گفت: غرب ادعا می‌کند، توهین کردن به پیامبر اسلام در راستای آزادی بیان است این درحالی است که توهین به مقدسات مسلمانان خلاف حقوق بشر است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حقوق بشر اهرمی است دردست غرب که با آن به جهانیان حاکم شوند، بی توجه به اینکه حقوق بشر را با ادعا آزادی بیان زیر سوال می‌برند.

وی با اشاره به اصرار گوگل بر انتشار فیلم توهین به پیامبر اسلام(ص) در یوتیوب، اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی این اقدام را محکوم می‌کند. آنها باید به عقاید و مقدسات مسلمانان احترام بگذارند و دست از چنین اقداماتی بردارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکیدکرد: اتفاق اخیری که پاریس بر سر انتشار کاریکاتور رخ داد، عکس عملی به سلطه‌گری و بی‌توجهی به حقوق بشر مسلمانان بود. هرچند که حرکت تروریستی را درست نمی‌دانیم،‌اما غرب نباید تعجب کند که با چنین آزادی بیانی، اتفاقات تروریستی رخ ندهد.

بر اساس این گزارش، شرکت گوگل در اقدامی قابل تامل از دستگاه قضایی آمریکا درخواست کرد در حکم قبلی‌اش درباره منع انتشار یک فیلم اهانت‌بار علیه پیامبر اسلام (ص) در یوتیوب، تجدیدنظر کند.

پس از انتشار یک فیلم ضداسلامی در یوتیوب و اعتراض شدید مسلمانان به این فیلم طی دو سال اخیر، دادگاهی در کالیفرنیا به شرکت گوگل دستور داد این فیلم را از یوتیوب حذف کند. اما در جدیدترین تحول در این باره، شرکت گوگل از دادگاه استیناف کالیفرنیا تقاضا کرده حکم دادگاه بدوی را لغو کند تا دوباره فیلم هتاک علیه اسلام را منتشر کند.

فیلمی که گوگل خواستار ادامه انتشار آن در یوتیوب است، یک فیلم کوتاه 14 دقیقه‌ای است که «معصومیت مسلمانان» Innocence of Muslimsنام دارد و چند ماه پیش دادگاهی در کالیفرنیا به یوتیوب دستور حذف آن را داد. شایان ذکر است که دادگاه بدوی با هدف حمایت از مسلمانان اقدام به صدور حکم مبنی بر حذف فیلم مذکور نکرده بود، بلکه صدور این حکم به علت اعتراض یکی از بازیگران این فیلم به بانیان آن بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet