هدر اصلی
1393/10/28 09:07:54
سرویس اجتماعی
عارفی:

تاکید بر استفاده از ظرفیت دستفروشان مترو/نمره شهرداری در ساماندهی دستفروشان صفر است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستفروشان مترو از سوی دستگاه‌های مسئول٬ گفت: شهرداری باید با در نظر گرفتن غرفه‌هایی در مترو با توجه به کشش بازار از پتانسیل این افراد در جهت رشد اقتصادی کشور استفاده کند.
تاکید بر استفاده از ظرفیت دستفروشان مترو/نمره شهرداری در ساماندهی دستفروشان صفر است نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستفروشان مترو از سوی دستگاه‌های مسئول٬ گفت: شهرداری باید با در نظر گرفتن غرفه‌هایی در مترو با توجه به کشش بازار از پتانسیل این افراد در جهت رشد اقتصادی کشور استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/84455.jpg تاکید,بر,استفاده,از,ظرفیت,دستفروشان,مترو/نمره,شهرداری,در,ساماندهی,دستفروشان,صفر,است Icana

فرج‌الله عارفی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستفروشان مترو از سوی دستگاه‌های مسئول٬ گفت: پدیده دستفروشی در مترو نتیجه رشد بیکاری است که در ادامه آن افراد برای گذران امورات زندگی به خرید و فروش در اماکن عمومی روی آورده‌اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستفروشان مترو از فرط بیکاری به مترو به عنوان محل تامین معیشت‌شان روی آورده‌اند٬ افزود: شهرداری باید با درنظر گرفتن مکان‌هایی و اختصاص آن به دستفروشان برای عرضه محصولات، علاوه بر حفظ شأن دستفروشان در راستای تامین آرامش مسافران مترو گام بردارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه برخورد با دستفروشان اعم از جریمه و ضبط اموال‌آنها تاکنون راه‌گشا نبوده است٬ تصریح کرد: در این زمینه برخورد با دستفروشان توصیه نمی‌شود زیرا آن‌ها از سر ناچاری و نداشتن شغل مجبور به این کار شده‌اند در این زمینه باید اماکنی را در محل مترو آماده کرد و با دریافت اجاره در اختیار آنها قرار داد.

عارفی با یادآوری تجربه سایر کشورها برای استفاده از ظرفیت دستفروش‌‌ها٬ گفت: بسیاری از کشورها مکان‌هایی در درون مترو برای فروشندگان در نظر گرفتند در این خصوص شهرداری نیز باید اقداماتی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن اماکنی برای دستفروشان حتی‌المقدر باید در حوالی مترو که رفت وآمد زیاد است باشد٬ تصریح کرد: عملکرد شهرداری در این حوزه و ساماندهی دستفروشان مترو صفر بوده زیرا در این‌باره تاکنون اقدامی نکرده است.

عارفی با تاکید بر اینکه دستگیر کردن دستفروشان دردی از جامعه دوا نمی‌کند٬ گفت:‌ معضل دستفروشی باید با درنظر گرفتن سازوکاری مشخص به صورت ریشه‌ای حل شود.

وی با بیان اینکه وظیفه مسئولان ساماندهی دستفروشان برای کمک به معیشت آنها است٬ افزود: وقتی هر روزه با تشدید برخوردها شاهد حضور بیشتر دستفروش‌ها در اماکن عمومی همچون مترو هستیم به این معنی است که هم جامعه نیازمند کار بوده و هم کشش در بازار برای خرید وجود دارد.

عارفی یادآور شد: با ساماندهی دستفروشان علاوه بر کمک به اشتغال افراد در جهت بهبود وضعیت اقتصاد کشور هم گام برداشته ایم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: در خصوص واگذاری غرفه‌هایی به این افراد نیز باید حمایت‌هایی صورت بگیرد چرا که این افراد تمکن مالی خوبی ندارند و دولت می‌تواند با ارایه وام‌هایی به این افراد در جهت شکل گرفتن مشاغل نوپا کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet