هفته دفاع مقدس
1393/10/28 10:21:41
سرویس سیاسی
حقیقت پور مطرح کرد:

تحریم جدید ایران میخی بر تابوت آمریکا/برگ برنده در دست ایران است

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تحریم جدید علیه ایران ازسوی کنگره میخی برتابوت آمریکای نامطمئن و بی اعتماد است، گفت: چندصدایی در آمریکا نشان ازضعف مدیریتی دولت اوباما است.
تحریم جدید ایران میخی بر تابوت آمریکا/برگ برنده در دست ایران است نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تحریم جدید علیه ایران ازسوی کنگره میخی برتابوت آمریکای نامطمئن و بی اعتماد است، گفت: چندصدایی در آمریکا نشان ازضعف مدیریتی دولت اوباما است. https://cdn.icana.ir/d/019/42859.jpg تحریم,جدید,ایران,میخی,بر,تابوت,آمریکا/برگ,برنده,در,دست,ایران,است Icana

منصور حقیقت پور درگفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص دیدارهای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با وزرای چند کشور عضو 1+5 در دور جدید مذاکرات هسته ای، گفت: مذاکره وزیر امورخارجه ایران با کشورهای اروپایی درراستای کسب توافق نهایی در مذاکرات اقدام مثبتی است، ضمن اینکه در حال حاضر اروپایی ها آمادگی بسیار جدی برای توسعه روابط با ایران به ویژه روابط اقتصادی دارند؛ البته غرب به شدت به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با ایران نیازمند است.

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی براینکه شانس توافق با ایران کمتراز50 درصد است باید ابراز تاسف کرد، متاسفانه مکانیزم تصمیم گیری و تاثیری گذاری در تصمیمات در کشوری که خود را ابرقدرت می نامد رها بوده و هر فرد و جریانی در آمریکا آهنگ خاص خود را می نوازد، همچنین تک صدایی از این کشور به گوش نمی رسد، بنابراین وجود چند صدایی در آمریکا ازسوی مقامات این کشور ضعف مدیریتی دولت این کشور است.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در صورت اعمال تحریم جدید ازسوی آمریکا، برگ برنده خود درمذاکرات را رو می کند، افزود:  اگر تحریم جدی علیه ملت ایران صورت گیرد، به طور قطع این تحریم میخی بر تابوت آمریکای نامطمئن و بی اعتماد بوده و دنیا باید قضاوت کند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.

وی تاکید کرد: از این رو باید گفت که مقامات آمریکا سعی نکنند که با طرح این مسائل ملت ایران را ترسانده یا کشورمان را به انفعال کشانند، ملت جمهوری اسلامی ایران در سخت ترین شرایط از آب و خاک سرزمین خود دفاع کرده است، اما آمریکایی ها که در قصرهای شیشه ای نشسته اند نمی توانند در مقابل مشکلات مقاومت کنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: دوره ای که غرب و آمریکا از گزینه رو میز صحبت می کنند گذشته است، آمریکا اگر اهل منطق است باید با ایران مذاکره کند، بنابراین دوره زورگویی آمریکا گذشته و ایران ویتنام و عراق نیست که تحت تاثیر مواضع و خواسته مقامات آمریکا قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet