آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مفتح در نشست خبری مطرح کرد:

پیش بینی تحقق 65 هزار میلیارد تومانی درآمدهای نفتی تا پایان سال 93/ وصول 100 درصدی درآمدهای گمرکی سال جاری

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در نشست کمیسیون تلفیق موضوع دسترسی سازمان امور مالیاتی به حساب های بانکی اشخاص برای ساماندهی به وضعیت فرارهای مالیاتی مطرح و بررسی شد.
یکشنبه 28 دی 1393 ساعت 12:30
پیش بینی تحقق 65 هزار میلیارد تومانی درآمدهای نفتی تا پایان سال 93/ وصول 100 درصدی درآمدهای گمرکی سال جاری سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در نشست کمیسیون تلفیق موضوع دسترسی سازمان امور مالیاتی به حساب های بانکی اشخاص برای ساماندهی به وضعیت فرارهای مالیاتی مطرح و بررسی شد. http://cdn.icana.ir/d/019/68581.jpg پیش,بینی,تحقق,65,هزار,میلیارد,تومانی,درآمدهای,نفتی,تا,پایان,سال,93/,وصول,100,درصدی,درآمدهای,گمرکی,سال,جاری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس امروز یکشنبه 28 دی ماه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با وجود اینکه در تعطیلات مجلس هستیم اما اعضای کمیسیون تلفیق به دلیل برگزاری جلسات این کمیسیون به حوزه‌های انتخابیه خود بازنگشته‌اند و مشغول بررسی کلیات بودجه سال 94 هستند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روند بررسی بودجه به این صورت است که ابتدا کلیات بودجه بررسی و رای‌گیری می‌شود، سپس به بخش‌های درآمدی و بخش هزینه‌ها و سیاست‌های اجرایی رسیدگی می‌شود.

پیش بینی تحقق 65 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی تا پایان سال 93

مفتح تصریح کرد: در بررسی کلیات بودجه بیشترین بحث مربوط به بخش درآمدهای حاصل از نفت بوده و با توجه به این که پیش بینی می‌شود تا پایان سال 93 حدود شصت و پنج هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی محقق شود و در لایحه سال 94 پیش‌بینی وصول درآمد هفتاد هزار میلیارد تومانی شده که بر این اساس می‌توان عنوان کرد که لایحه خیلی دور از واقعیت نیست اما موضوع کاهش شدید قیمت نفت باعث خواهد شد بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود.

مفتح افزود: درآمدهای گمرکی سال جاری به صورت صد درصد وصول خواهد شد یعنی یازده هزار میلیارد تومان پیش بینی شده محقق می‌شود و در سال 94 پیش بینی شده به سیزده هزار و پانصد میلیارد تومان افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: معافیت و تخفیفات گمرکی حدود پانصد میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به یازده هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی سال جاری عدد مناسبی است.

پیش بینی هفتاد هزار میلیارد تومان در بودجه برای درآمدهای مالیاتی سال جاری/وصول صد درصدی درآمدهای گمرکی سال جاری

وی درباره درآمدهای مالیاتی گفت: پیش بینی درآمدهای مالیاتی در سال جاری هفتاد هزار میلیارد تومان است که 68 درصد آن در 9 ماه اول سال محقق شده و با توجه به آنکه معمولا در چهار ماهه پایانی سال درآمدهای بیشتری وصول می‌شود پیش بینی‌ها حاکی از وصول درآمدی مالی سال 93 است که در لایحه سال 94 پیش بینی وصول هشتاد وشش هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی شده است، سازمان امور مالیاتی بیان می‌کند که تنها 40 درصد از اقتصاد کشور مالیات پرداخت می کنند.

مفتح گفت: 60 درصد اقتصاد کشور مالیات پرداخت نمی‌کنند که شامل معافیت‌های مالیاتی مربوط به 40 درصد از بخش‌ها مانند بخش کشاورزی است و در 20 درصد از اقتصاد فرار مالیاتی وجود دارد که سازمان مالیاتی باید آن را وصول کند.

بدهی مالیاتی 120 میلیارد تومانی باشگاه های ورزشی و بازیکنان ‌آن‌ها /سازمان مالیاتی باید بتواند بر روی اظهارات درآمدی اشخاص کنترل داشته باشد

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: مجلس باید تدبیری برای 40 درصد از اقتصاد کشور که به صورت قانونی مالیات پرداخت نمی‌کند،‌ اتخاذ کند و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در این موضوع لحاظ کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر باشگاه های ورزشی و بازیکنان ‌آن‌ها مجموعا 120 میلیارد تومان مالیات بدهکارند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بخواهیم وضعیت مالیات را ساماندهی کنیم، باید دستگاه‌های دولتی بتوانند به حساب مودیان مالیاتی دسترسی داشته باشند البته این موضوع قانون نیست و در کمیسیون مطرح شده است.

مفتح افزود: اشخاص نباید از حساب افراد دیگر مطلع شوند اما این که سازمان مالیاتی بتواند بر روی اظهارات درآمدی اشخاص کنترل انجام دهد نیاز به دسترسی به اطلاعات دارد و این یک روش مرسوم در دنیا بوده، بنابراین اصطلاح سرک کشیدن در حساب‌ها واژه مناسبی در این بحث نیست.

وی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی باید ابزار لازم را در دست داشته باشد تا مانع 20 درصد از فرار مالیاتی در اقتصاد کشور شود و انجام این مهم دسترسی به حساب‌های افراد است. نکته دیگر آن که قرار نیست نرخ مالیات‌ها رشد یابد بلکه پایه‌های مالیاتی با افزایش روبرو می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس یادآور شد:‌ عمده‌ترین بحث‌های درآمدی مربوط به بخش‌های درآمد نفتی، گمرکی و مالیاتی خواهد بود و پیش بینی می‌شود تا 12 بهمن گزارش کمیسیون تلفیق به مجلس ارائه شود.

مفتح افزود: باید توجه داشت در بودجه قانونگذاری انجام نمی‌شود بلکه آثار ریالی قوانین منعکس شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق یادآور شد: مالیات‌ها و نرخ‌های مالیاتی روی فعالیت‌های اقتصادی اعمال می‌شود بنابراین بحث مالکان شرکت‌ها در اخذ مالیات مطرح نخواهد شد./

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار