هدر اصلی
1393/10/28 14:54:37
سرویس اجتماعی
خسروی‌سهل‌آبادی خبر داد:

تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان؛ لازمه ساماندهی نظام تعلیم و تربیت/تلاش کمیسیون آموزش برای افزایش بودجه دانشگاه فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر اینکه بزرگترین خدمت به نظام تعلیم و تربیت تصویب طرح رتبه بندی معلمان است٬ از تلاش کمیسیون متبوعش برای اصلاح بودجه اختصاص یافته به دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان؛ لازمه ساماندهی نظام تعلیم و تربیت/تلاش کمیسیون آموزش برای افزایش بودجه دانشگاه فرهنگیان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر اینکه بزرگترین خدمت به نظام تعلیم و تربیت تصویب طرح رتبه بندی معلمان است٬ از تلاش کمیسیون متبوعش برای اصلاح بودجه اختصاص یافته به دانشگاه فرهنگیان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/49243.jpg تصویب,طرح,رتبه‌بندی,معلمان؛,لازمه,ساماندهی,نظام,تعلیم,و,تربیت/تلاش,کمیسیون,آموزش,برای,افزایش,بودجه,دانشگاه,فرهنگیان Icana

ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی برگزاری خانه ملت‌٬ با تاکید بر اینکه بزرگترین خدمت به نظام تعلیم و تربیت تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان است٬ گفت: رفع دغدغه‌های فرهنگیان در تمامی حوزه‌ها نیازمند توجه دولت به طرح رتبه‌بندی معلمان و ایجاد زمینه لازم برای اجرایی شدن آن است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید در حاشیه قرار گیرد٬ افزود: همانطور  که امام راحل (ره) فرمودند "ابتدایی را دریابید که دانشگاه دیر است"، حال راه حل تمام معضلات اجتماعی کشور در آموزش و پرورش است، اما نه در شعار، بلکه با در اولویت قرار دادن نظام تعلیم و تربیت و معلمان که ستون‌های این نظام هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان پوشش‌دهنده جامع نیاز‌های آموزش وپرورش است٬ تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی معلمان یکی از مبانی تحول در آموزش و پرورش ذیل سند تحول بنیادین به شمار می‌رود می‌شود.

 

انتقاد از بودجه پیشنهادی دانشگاه فرهنگیان در سال 94

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد دانشگاه فرهنگیان، گفت: وضعیت فعلی دانشگاه فرهنگیان یکی از نگرانی‌های عمده در حوزه آموزش و پرورش کشور است که توجه جدی می‌طلبد.

وی افزود : بنیاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر پایه دانشگاه فرهنگیان بوده که به شدت مورد تاکید مقام معظم رهبری است اما هم اکنون این دانشگاه دچار مشکلات زیادی بوده که موجب کاهش ورودی به آن شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه مه ولات و زاوه در مجلس نهم، گفت: در حالی دانشگاه فرهنگیان در حد یک دانشگاه معمولی اعتبارات دریافت می‌کند که دارای حداقل ۷۰ پردیس دانشگاهی در سراسر کشور است و از دانشگاه‌های بنیادین در حوزه نظام آموزش وپرورش به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس نهم، ادامه داد: افزایش ۷۵ درصدی اعتبارات دانشگاه فرهنگیان در قالب لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده کل کشور کفاف نیازهای متعدد این دانشگاه بنیادی را نمی دهد.

خسروی گفت: بزرگترین مشکل در روند فعالیت دانشگاه فرهنگیان هم اکنون گرفتن دانشجوی شبانه روزی است که در حوزه تقسیم بودجه همانند یک دانشگاه روزانه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ افزود: از نکات و پیشنهادهای مهم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اصلاح بودجه دانشگاه فرهنگیان است که دولت باید در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet